Companie
Detalii identificare
Nume firmăAB SYSTEMS (ADAPTIVE BARCODING SYSTEMS) SRL
Cod unic de înregistrare RO 13410649 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2000001084122
EUIDROONRC.J2000001084122
Data înființării03.10.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1729
Aceasta clasă include: -fabricarea etichetelor -fabricarea hârtiei şi a cartonului de filtru -fabricarea bobinelor, mosoarelor, canetelor, etc. din hârtie şi carton. -fabricarea cofrajelor de ouă şi a altor produse de ambalat din pastă turnată -fabricarea cartelelor de hârtie sau carton, utilizate la maşinile de tricotat Jacquard Aceasta clasă exclude: -fabricarea cărţilor de joc,
3240 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din hârtie şi carton,
3240
3240 -fabricarea jocurilor şi jucăriilor din hârtie şi carton,
3240
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea hartiei si a produselor din hartie
Obiect activitateFabricarea altor articole din hartie si carton n.c.a.
Informații de contact
AdresaRovine nr. 3, Jucu De Mijloc, Cluj
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
24.700.950
Profit (Lei)
3.961.173
Număr angajați
31
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 24.700.950 | 3.961.173 | 330.098 | 2.121.623 | 3.811.879 | 9.830.210 | 11.457.199 | 31 |
| 2024 | 26.517.648 | 4.065.239 | 338.770 | 6.474.050 | 1.944.793 | 13.997.612 | 9.500.773 | 31 |
| 2023 | 26.299.761 | 4.335.540 | 361.295 | 8.742.766 | 2.087.729 | 12.393.691 | 5.760.318 | 28 |
| 2022 | 24.847.709 | 3.343.045 | 278.587 | 9.402.164 | 1.422.850 | 11.907.395 | 3.945.500 | 22 |
| 2021 | 19.510.887 | 2.297.163 | 191.430 | 1.692.806 | 1.240.534 | 8.834.361 | 8.392.453 | 17 |
| 2020 | 15.542.476 | 3.219.408 | 268.284 | 1.063.600 | 1.305.569 | 7.406.029 | 7.647.998 | 11 |
| 2019 | 16.095.894 | 2.661.318 | 221.777 | 1.938.799 | 829.768 | 6.446.031 | 5.337.000 | 14 |
| 2018 | 16.027.243 | 1.699.346 | 141.612 | 3.208.772 | 775.954 | 6.989.085 | 4.556.267 | 16 |
| 2017 | 14.185.222 | 1.305.599 | 108.800 | 3.096.408 | 741.054 | 5.812.276 | 3.456.922 | 16 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.57%
Lichiditate curentă
4.63
Viteza rotație active
1.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.57%
Profit net per salariat
127.780 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.04% | 15.33% | 16.49% | 13.45% | 11.77% | 20.71% | 16.53% | 10.6% | 9.2% |
| Marjă profit brut | 18.4% | 17.75% | 18.63% | 15.72% | 13.51% | 23.35% | 20.12% | 12.85% | 11.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 34.57% | 42.79% | 75.27% | 84.73% | 27.37% | 42.09% | 49.87% | 37.3% | 37.77% |
| Profit net per salariat | 127.780 Lei | 131.137 Lei | 154.841 Lei | 151.957 Lei | 135.127 Lei | 292.673 Lei | 190.094 Lei | 106.209 Lei | 81.600 Lei |
Viteza rotație active
1.81
Viteza rotație stocuri
10.5
Durata medie încasare creanțe
87.38 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.81 | 1.66 | 1.82 | 1.86 | 1.94 | 1.78 | 2.21 | 2.06 | 2.16 |
| Viteza rotație stocuri | 10.5 | 15.72 | 15.85 | 12.4 | 7.05 | 5.81 | 6.81 | 8.93 | 9.85 |
| Durata medie încasare creanțe | 87.38 zile | 72.97 zile | 80.4 zile | 115.15 zile | 70.58 zile | 85.36 zile | 65.78 zile | 88.91 zile | 96.26 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 796.805 Lei | 855.408 Lei | 939.277 Lei | 1.129.441 Lei | 1.147.699 Lei | 1.412.952 Lei | 1.149.707 Lei | 1.001.703 Lei | 886.576 Lei |
Lichiditate curentă
4.63
Lichiditate imediată
3.52
Pondere active imobilizate
27.94%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.63 | 2.16 | 1.42 | 1.27 | 5.22 | 6.96 | 3.32 | 2.18 | 1.88 |
| Lichiditate imediată | 3.52 | 1.9 | 1.23 | 1.05 | 3.58 | 4.45 | 2.1 | 1.62 | 1.41 |
| Pondere active imobilizate | 27.94% | 12.2% | 14.42% | 10.67% | 12.31% | 14.99% | 11.4% | 9.99% | 11.31% |
| Pondere active circulante | 72.06% | 87.8% | 85.58% | 89.33% | 87.69% | 85.01% | 88.6% | 90.01% | 88.69% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
3
Persoane
Xxx Xxx
Xxx Xxx
Departament:
-
Email:
Xxx*xxx*Xxxxxxxxx*xx
2 surse
