Companie
Detalii identificare
Nume firmăSRIM TEL SRL
Cod unic de înregistrare RO 13485234 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/9825/2000
EUIDROONRC.J40/9825/2000
Data înființării31.10.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6209
Această clasă include alte activităţi privind tehnologia informaţiei şi activităţi anexe care nu sunt clasificate în altă parte, cum ar fi: -servicii de recuperare a informaţiilor din calculatoare în caz de dezastru -instalarea calculatoarelor personale -servicii de instalare a software Această clasă exclude: -instalarea calculatoarelor de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi a echipamentelor similare,
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateAlte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
Informații de contact
Adresastr. Voroneţ nr. 10, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
241.173
Profit (Lei)
135.773
Număr angajați
1
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 241.173 | 135.773 | 11.314 | 46.064 | 73.769 | 195.711 | 228.878 | 1 |
| 2023 | 209.666 | 62.541 | 5.212 | 20.389 | 99.677 | 86.178 | 170.279 | 1 |
| 2022 | 206.308 | 139.038 | 11.587 | 21.237 | 94.502 | 112.729 | 186.738 | 1 |
| 2021 | 198.465 | 151.904 | 12.659 | 26.111 | 3.302 | 186.299 | 163.490 | 0 |
| 2020 | 178.670 | 174.736 | 14.561 | 39.097 | 58 | 355.125 | 316.086 | 0 |
| 2019 | 153.382 | 94.175 | 7.848 | 81.676 | 58 | 222.969 | 141.351 | 0 |
| 2018 | 110.157 | 69.202 | 5.767 | 10.112 | 58 | 126.432 | 116.378 | 0 |
| 2017 | 95.096 | 18.192 | 1.516 | 10.246 | 58 | 75.555 | 65.367 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
56.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.32%
Lichiditate curentă
4.25
Viteza rotație active
0.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
56.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.32%
Profit net per salariat
135.773 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 56.3% | 29.83% | 67.39% | 76.54% | 97.8% | 61.4% | 62.82% | 19.13% |
| Marjă profit brut | 59.24% | 30.61% | 68.27% | 77.49% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 59.32% | 36.73% | 74.46% | 92.91% | 55.28% | 66.62% | 59.46% | 27.83% |
| Profit net per salariat | 135.773 Lei | 62.541 Lei | 139.038 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 18.192 Lei |
Viteza rotație active
0.89
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
39.52 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.89 | 1.13 | 1 | 1.05 | 0.5 | 0.69 | 0.87 | 1.26 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 39.52 zile | 36.95 zile | 40.39 zile | 34.9 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 241.173 Lei | 209.666 Lei | 206.308 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 95.096 Lei |
Lichiditate curentă
4.25
Lichiditate imediată
4.25
Pondere active imobilizate
27.37%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.25 | 4.23 | 5.31 | 7.13 | 9.08 | 2.73 | 12.5 | 7.37 |
| Lichiditate imediată | 4.25 | 4.23 | 5.31 | 7.13 | 9.08 | 2.73 | 12.5 | 7.37 |
| Pondere active imobilizate | 27.37% | 53.63% | 45.6% | 1.74% | 0.02% | 0.03% | 0.05% | 0.08% |
| Pondere active circulante | 72.63% | 46.37% | 54.4% | 98.26% | 99.98% | 99.97% | 99.95% | 99.92% |
©Firme.ro