Companie
Detalii identificare
Nume firmăARATRA SOLUTIONS SRL
Cod unic de înregistrare RO 1353434 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/337/1992
EUIDROONRC.J29/337/1992
Data înființării29.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6202
Această clasă include planificarea şi proiectarea sistemelor de calculatoare ce integrează hardware, software şi tehnologii de comunicaţii. Serviciile de consultanţă pot include şi activitatea de pregătire a utilizatorilor.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de consultanta in tehnologia informatiei
Informații de contact
AdresaMuşeţelului nr. 23, Ploieşti, Prahova
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
5.080
Profit (Lei)
-32.284
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.080 | -32.284 | -2.690 | 86.255 | 0 | 369.903 | 284.346 | 1 |
| 2023 | 12.379 | -8.878 | -740 | 81.908 | 0 | 397.840 | 316.630 | 1 |
| 2022 | 7.154 | 0 | 0 | 77.864 | 0 | 402.673 | 325.507 | 1 |
| 2021 | 4.427 | 0 | 0 | 82.743 | 0 | 452.722 | 370.677 | 1 |
| 2020 | 6.768 | 5.823 | 485 | 83.472 | 0 | 474.422 | 391.648 | 1 |
| 2019 | 3.864 | 0 | 0 | 98.358 | 0 | 483.484 | 385.824 | 1 |
| 2018 | 383.491 | 99.909 | 8.326 | 79.246 | 0 | 502.813 | 424.265 | 2 |
| 2017 | 793.507 | 294.557 | 24.546 | 91.304 | 0 | 415.310 | 324.356 | 2 |
| 2016 | 33.371 | 0 | 0 | 0 | 0 | 103.408 | 29.799 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-635.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-11.35%
Lichiditate curentă
4.29
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-635.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-11.35%
Profit net per salariat
-32.284 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -635.51% | -71.72% | 0% | 0% | 86.04% | 0% | 26.05% | 37.12% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 44.33% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -11.35% | -2.8% | 0% | 0% | 1.49% | 0% | 23.55% | 90.81% | 0% |
| Profit net per salariat | -32.284 Lei | -8.878 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 5.823 Lei | 0 Lei | 49.955 Lei | 147.279 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
178.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.03 | 0.02 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.76 | 1.91 | 0.32 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 178.62 zile | 387.73 zile | 363.16 zile | 642.11 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 64.67 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 5.080 Lei | 12.379 Lei | 7.154 Lei | 4.427 Lei | 6.768 Lei | 3.864 Lei | 191.746 Lei | 396.754 Lei | 33.371 Lei |
Lichiditate curentă
4.29
Lichiditate imediată
4.29
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.29 | 4.86 | 5.17 | 5.47 | 5.68 | 4.92 | 6.34 | 4.55 | 0 |
| Lichiditate imediată | 4.29 | 4.86 | 5.17 | 5.47 | 5.68 | 4.92 | 6.34 | 4.55 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro