Companie
Detalii identificare
Nume firmăEURO PARK DEVELOPMENT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 13584475 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1417/2000
EUIDROONRC.J12/1417/2000
Data înființării11.12.2000 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
AdresaCalea Baciului nr. 2-4, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
654.060
Profit (Lei)
4.038.444
Număr angajați
9
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 654.060 | 4.038.444 | 336.537 | 232.539 | 419.760 | 4.409.767 | 4.597.396 | 9 |
| 2023 | 943.247 | 1.160.197 | 96.683 | 141.343 | 429.648 | 1.430.589 | 1.718.952 | 9 |
| 2022 | 969.940 | 137.488 | 11.457 | 119.512 | 547.316 | 606.835 | 1.034.755 | 9 |
| 2021 | 876.890 | 8.719 | 727 | 161.013 | 664.984 | 393.262 | 897.268 | 9 |
| 2020 | 817.671 | 28.203 | 2.350 | 152.866 | 784.635 | 523.595 | 1.155.398 | 0 |
| 2019 | 941.532 | 189.038 | 15.753 | 141.981 | 907.592 | 361.584 | 1.127.195 | 9 |
| 2018 | 751.851 | 11.779 | 982 | 139.582 | 925.392 | 241.246 | 1.027.056 | 9 |
| 2017 | 781.673 | 68.435 | 5.703 | 119.531 | 1.022.990 | 346.252 | 1.249.807 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
617.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
87.84%
Lichiditate curentă
18.96
Viteza rotație active
0.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
617.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
87.84%
Profit net per salariat
448.716 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 617.44% | 123% | 14.17% | 0.99% | 3.45% | 20.08% | 1.57% | 8.75% |
| Marjă profit brut | 737.24% | 124.99% | 15.09% | 1.8% | 4.45% | 21.08% | 2.57% | 9.72% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 87.84% | 67.49% | 13.29% | 0.97% | 2.44% | 16.77% | 1.15% | 5.48% |
| Profit net per salariat | 448.716 Lei | 128.911 Lei | 15.276 Lei | 969 Lei | n/a | 21.004 Lei | 1.309 Lei | 7.604 Lei |
Viteza rotație active
0.14
Viteza rotație stocuri
2194.83
Durata medie încasare creanțe
32.32 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.14 | 0.51 | 0.84 | 0.83 | 0.63 | 0.74 | 0.64 | 0.57 |
| Viteza rotație stocuri | 2194.83 | 3165.26 | 3254.83 | 2942.58 | 2743.86 | 3159.5 | 2858.75 | 4391.42 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.32 zile | 38.34 zile | 24.77 zile | 20.61 zile | 28.46 zile | 20.64 zile | 33.12 zile | 27.36 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 72.673 Lei | 104.805 Lei | 107.771 Lei | 97.432 Lei | n/a | 104.615 Lei | 83.539 Lei | 86.853 Lei |
Lichiditate curentă
18.96
Lichiditate imediată
18.96
Pondere active imobilizate
8.69%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 18.96 | 10.12 | 5.08 | 2.44 | 3.43 | 2.55 | 1.73 | 2.9 |
| Lichiditate imediată | 18.96 | 10.12 | 5.08 | 2.44 | 3.42 | 2.54 | 1.73 | 2.9 |
| Pondere active imobilizate | 8.69% | 23.1% | 47.42% | 62.84% | 59.98% | 71.51% | 79.32% | 74.71% |
| Pondere active circulante | 91.31% | 76.9% | 52.58% | 37.16% | 40.02% | 28.49% | 20.68% | 25.29% |
©Firme.ro
