Companie
Detalii identificare
Nume firmăM.G.M. 2001 SRL
Cod unic de înregistrare RO 13656350 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2001000009398
EUIDROONRC.J2001000009398
Data înființării24.01.2001 - 25 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1082
Această clasă include:
-fabricarea de cacao, unt de cacao, grăsime de cacao, ulei de cacao -fabricarea ciocolatei şi a specialităţilor de ciocolată -fabricarea produselor zaharoase: caramele, nuga, fondante, ciocolată albă -fabricarea gumei de mestecat -conservarea în zahăr a fructelor, nucilor, cojilor de fructe şi a altor părţi ale plantelor (fructe confiate) -fabricarea dulciurilor sub formă de tablete şi pastile Această clasă exclude: -fabricarea zahărului din sucroză,
1081
-fabricarea de cacao, unt de cacao, grăsime de cacao, ulei de cacao -fabricarea ciocolatei şi a specialităţilor de ciocolată -fabricarea produselor zaharoase: caramele, nuga, fondante, ciocolată albă -fabricarea gumei de mestecat -conservarea în zahăr a fructelor, nucilor, cojilor de fructe şi a altor părţi ale plantelor (fructe confiate) -fabricarea dulciurilor sub formă de tablete şi pastile Această clasă exclude: -fabricarea zahărului din sucroză,
1081
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor din cacao, a ciocolatei si a produselor zaharoase
Informații de contact
AdresaAleea 1 Iunie nr. 2, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
652.611
Profit (Lei)
50.327
Număr angajați
2
Vechime
25 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 652.611 | 50.327 | 4.194 | 193.039 | 148.193 | 110.211 | 83.267 | 2 |
| 2023 | 615.902 | 2.478 | 207 | 96.395 | 83.122 | 46.213 | 32.940 | 2 |
| 2022 | 626.229 | 21.962 | 1.830 | 76.642 | 91.746 | 35.167 | 50.271 | 3 |
| 2021 | 592.087 | 19.632 | 1.636 | 115.059 | 100.839 | 62.161 | 47.941 | 3 |
| 2020 | 444.095 | 10.166 | 847 | 21.880 | 107.388 | 112.936 | 198.444 | 2 |
| 2019 | 424.041 | 65.233 | 5.436 | 13.598 | 116.843 | 85.341 | 188.586 | 3 |
| 2018 | 380.409 | 44.392 | 3.699 | 21.269 | 127.858 | 178.424 | 285.013 | 6 |
| 2017 | 373.961 | 0 | 0 | 21.188 | 140.662 | 184.632 | 304.106 | 8 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
60.44%
Lichiditate curentă
0.57
Viteza rotație active
2.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
60.44%
Profit net per salariat
25.164 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.71% | 0.4% | 3.51% | 3.32% | 2.29% | 15.38% | 11.67% | 0% |
| Marjă profit brut | 9.99% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 60.44% | 7.52% | 43.69% | 40.95% | 5.12% | 34.59% | 15.58% | 0% |
| Profit net per salariat | 25.164 Lei | 1.239 Lei | 7.321 Lei | 6.544 Lei | 5.083 Lei | 21.744 Lei | 7.399 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.53
Viteza rotație stocuri
498.94
Durata medie încasare creanțe
48.46 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.53 | 4.76 | 4.93 | 3.63 | 2.02 | 2.1 | 1.24 | 1.15 |
| Viteza rotație stocuri | 498.94 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 48.46 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 326.306 Lei | 307.951 Lei | 208.743 Lei | 197.362 Lei | 222.048 Lei | 141.347 Lei | 63.402 Lei | 46.745 Lei |
Lichiditate curentă
0.57
Lichiditate imediată
0.56
Pondere active imobilizate
57.35%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.57 | 0.48 | 0.46 | 0.54 | 5.16 | 6.28 | 8.39 | 8.71 |
| Lichiditate imediată | 0.56 | 0.48 | 0.46 | 0.54 | 5.16 | 6.28 | 8.39 | 8.71 |
| Pondere active imobilizate | 57.35% | 64.27% | 72.29% | 61.86% | 48.74% | 57.79% | 41.75% | 43.24% |
| Pondere active circulante | 42.65% | 35.73% | 27.71% | 38.14% | 51.26% | 42.21% | 58.25% | 56.76% |
©Firme.ro