Companie
Detalii identificare
Nume firmăFORNARI SRL
Cod unic de înregistrare RO 13949067 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/836/2001
EUIDROONRC.J12/836/2001
Data înființării07.06.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7912
Această clasă include:
-activităţi de pregătire a excursiilor ce sunt vândute prin intermediul agenţiilor de turism sau direct de către tur- operatori. Excursiile pot include unul sau mai multe din următoarele servicii: -transport -cazare -masă -vizite la muzee, monumente de interes istoric sau cultural, participarea la evenimente teatrale, muzicale sau sportive.
-activităţi de pregătire a excursiilor ce sunt vândute prin intermediul agenţiilor de turism sau direct de către tur- operatori. Excursiile pot include unul sau mai multe din următoarele servicii: -transport -cazare -masă -vizite la muzee, monumente de interes istoric sau cultural, participarea la evenimente teatrale, muzicale sau sportive.
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateActivitati ale tur-operatorilor
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.353.233
Profit (Lei)
21.317
Număr angajați
2
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.353.233 | 21.317 | 1.776 | 128.235 | 257 | 291.621 | 144.381 | 2 |
| 2024 | 1.677.965 | 130.681 | 10.890 | 154.134 | 663 | 239.420 | 123.064 | 1 |
| 2023 | 2.130.611 | 0 | 0 | 108.209 | 0 | 138.687 | -7.616 | 2 |
| 2022 | 989.108 | 111.217 | 9.268 | 23.976 | 0 | 117.683 | -3.938 | 2 |
| 2021 | 180.066 | 0 | 0 | 61.506 | 0 | 121.787 | -115.155 | 1 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 15.776 | 0 | 14.288 | -79.247 | 2 |
| 2019 | 441.876 | 0 | 0 | 6.773 | 0 | 84.285 | -32.597 | 3 |
| 2018 | 600.119 | 0 | 0 | 16.960 | 0 | 12.474 | -11.301 | 3 |
| 2017 | 710.534 | 36.686 | 3.057 | 40.490 | 0 | 37.688 | -29.803 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.76%
Lichiditate curentă
2.27
Viteza rotație active
8.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.76%
Profit net per salariat
10.659 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.91% | 7.79% | 0% | 11.24% | 0% | 0% | 0% | 0% | 5.16% |
| Marjă profit brut | 1.05% | 9.22% | 0.97% | 12.25% | 0% | 0% | 0% | 0% | 6.17% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.76% | 100% | 0% | -2824.2% | 0% | 0% | 0% | 0% | -123.09% |
| Profit net per salariat | 10.659 Lei | 130.681 Lei | 0 Lei | 55.609 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 36.686 Lei |
Viteza rotație active
8.06
Viteza rotație stocuri
325.93
Durata medie încasare creanțe
24.9 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 8.06 | 6.99 | 15.36 | 8.4 | 1.48 | 0 | 5.24 | 48.11 | 18.85 |
| Viteza rotație stocuri | 325.93 | 232.41 | 295.1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 24.9 zile | 33.52 zile | 2.49 zile | 12.47 zile | 120.01 zile | 0 | 7.08 zile | 3.18 zile | 3.67 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.176.617 Lei | 1.677.965 Lei | 1.065.306 Lei | 494.554 Lei | 180.066 Lei | 0 Lei | 147.292 Lei | 200.040 Lei | 710.534 Lei |
Lichiditate curentă
2.27
Lichiditate imediată
2.22
Pondere active imobilizate
0.09%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.27 | 1.55 | 1.28 | 4.91 | 1.98 | 0.91 | 12.44 | 0.74 | 0.93 |
| Lichiditate imediată | 2.22 | 1.51 | 1.21 | 4.91 | 1.98 | 0.91 | 12.44 | 0.74 | 0.93 |
| Pondere active imobilizate | 0.09% | 0.28% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.91% | 99.72% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro
