Companie
Detalii identificare
Nume firmăS M M COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 14025544 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2001000086214
EUIDROONRC.J2001000086214
Data înființării03.07.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaCalea Bucureşti nr. 63,65, Coşereni, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.065.417
Profit (Lei)
284.008
Număr angajați
2
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.065.417 | 284.008 | 23.667 | 151.152 | 467.200 | 2.120.343 | 2.436.391 | 2 |
| 2023 | 2.223.592 | 366.176 | 30.515 | 106.390 | 274.035 | 1.984.738 | 2.152.383 | 3 |
| 2022 | 2.499.499 | 387.670 | 32.306 | 66.786 | 227.103 | 1.625.890 | 1.786.207 | 4 |
| 2021 | 1.919.317 | 354.425 | 29.535 | 141.921 | 238.997 | 1.301.461 | 1.398.537 | 2 |
| 2020 | 1.208.869 | 267.475 | 22.290 | 77.258 | 240.675 | 880.695 | 1.044.112 | 2 |
| 2019 | 840.751 | 187.056 | 15.588 | 23.049 | 283.761 | 515.925 | 776.637 | 4 |
| 2018 | 684.432 | 75.135 | 6.261 | 20.384 | 244.531 | 364.547 | 589.581 | 5 |
| 2017 | 855.712 | 266.615 | 22.218 | 18.492 | 183.475 | 449.463 | 614.446 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.66%
Lichiditate curentă
14.03
Viteza rotație active
0.8
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.66%
Profit net per salariat
142.004 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.75% | 16.47% | 15.51% | 18.47% | 22.13% | 22.25% | 10.98% | 31.16% |
| Marjă profit brut | 16.34% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.66% | 17.01% | 21.7% | 25.34% | 25.62% | 24.09% | 12.74% | 43.39% |
| Profit net per salariat | 142.004 Lei | 122.059 Lei | 96.918 Lei | 177.213 Lei | 133.738 Lei | 46.764 Lei | 15.027 Lei | 53.323 Lei |
Viteza rotație active
0.8
Viteza rotație stocuri
1.58
Durata medie încasare creanțe
46.9 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.8 | 0.98 | 1.35 | 1.25 | 1.08 | 1.05 | 1.12 | 1.35 |
| Viteza rotație stocuri | 1.58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 46.9 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.032.709 Lei | 741.197 Lei | 624.875 Lei | 959.659 Lei | 604.435 Lei | 210.188 Lei | 136.886 Lei | 171.142 Lei |
Lichiditate curentă
14.03
Lichiditate imediată
5.38
Pondere active imobilizate
18.06%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.03 | 18.66 | 24.34 | 9.17 | 11.4 | 22.38 | 17.88 | 24.31 |
| Lichiditate imediată | 5.38 | 18.66 | 24.34 | 9.17 | 11.4 | 22.38 | 17.88 | 24.31 |
| Pondere active imobilizate | 18.06% | 12.13% | 12.26% | 15.51% | 21.46% | 35.48% | 40.15% | 28.99% |
| Pondere active circulante | 81.94% | 87.87% | 87.74% | 84.49% | 78.54% | 64.52% | 59.85% | 71.01% |
©Firme.ro