Companie
Detalii identificare
Nume firmăIMANI SRL
Cod unic de înregistrare14077144 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2001000517167
EUIDROONRC.J2001000517167
Data înființării30.07.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4771
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
-vânzarea cu amănuntul a articolelor de îmbrăcăminte -vânzarea cu amănuntul a articolelor din blană -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de îmbrăcăminte, cum ar fi mănuşi, cravate, bretele etc. Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a textilelor,
4751
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaRăzeşilor nr. 10, Cârcea, Dolj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
256.048
Profit (Lei)
13.326
Număr angajați
2
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 256.048 | 13.326 | 1.111 | 8.818 | 0 | 106.376 | 97.558 | 2 |
| 2024 | 235.126 | 48.158 | 4.013 | 5.886 | 0 | 138.118 | 132.232 | 1 |
| 2023 | 166.245 | 30.362 | 2.530 | 4.106 | 0 | 88.179 | 84.073 | 1 |
| 2022 | 138.289 | 23.911 | 1.993 | 3.441 | 0 | 57.152 | 53.711 | 2 |
| 2021 | 126.777 | 21.304 | 1.775 | 10.279 | 0 | 40.079 | 29.800 | 1 |
| 2020 | 113.697 | 8.163 | 680 | 30.352 | 0 | 38.848 | 8.496 | 0 |
| 2019 | 210.276 | 82.755 | 6.896 | 23.792 | 0 | 24.125 | 333 | 1 |
| 2018 | 213.622 | 101.441 | 8.453 | 153.506 | 0 | 71.084 | -82.422 | 0 |
| 2017 | 95.602 | 1.256 | 105 | 250.929 | 0 | 67.066 | -183.863 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.66%
Lichiditate curentă
12.06
Viteza rotație active
2.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.66%
Profit net per salariat
6.663 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.2% | 20.48% | 18.26% | 17.29% | 16.8% | 7.18% | 39.36% | 47.49% | 1.31% |
| Marjă profit brut | 6.2% | 21.48% | 19.26% | 19.27% | 19.67% | 9.37% | 42.36% | 50.29% | 4.36% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 13.66% | 36.42% | 36.11% | 44.52% | 71.49% | 96.08% | 100% | -123.08% | -0.68% |
| Profit net per salariat | 6.663 Lei | 48.158 Lei | 30.362 Lei | 11.956 Lei | 21.304 Lei | n/a | 82.755 Lei | n/a | 1.256 Lei |
Viteza rotație active
2.41
Viteza rotație stocuri
6.47
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.41 | 1.7 | 1.89 | 2.42 | 3.16 | 2.93 | 8.72 | 3.01 | 1.43 |
| Viteza rotație stocuri | 6.47 | 4.95 | 3.21 | 9.14 | 10.08 | 13.67 | 9.18 | 5.2 | 1.43 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 1.25 zile | 1.68 zile | 2.02 zile | 2.2 zile | 2.46 zile | 1.33 zile | 34.8 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 128.024 Lei | 235.126 Lei | 166.245 Lei | 69.145 Lei | 126.777 Lei | n/a | 210.276 Lei | n/a | 95.602 Lei |
Lichiditate curentă
12.06
Lichiditate imediată
7.57
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12.06 | 23.47 | 21.48 | 16.61 | 3.9 | 1.28 | 1.01 | 0.46 | 0.27 |
| Lichiditate imediată | 7.57 | 15.4 | 8.87 | 12.21 | 2.68 | 1.01 | 0.05 | 0.2 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro