Companie
Detalii identificare
Nume firmăSYSTEM CONNECTION SRL
Cod unic de înregistrare RO 14163407 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/7572/2001
EUIDROONRC.J40/7572/2001
Data înființării07.09.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6202
Această clasă include planificarea şi proiectarea sistemelor de calculatoare ce integrează hardware, software şi tehnologii de comunicaţii. Serviciile de consultanţă pot include şi activitatea de pregătire a utilizatorilor.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de consultanta in tehnologia informatiei
Informații de contact
AdresaPlutaşilor nr. 26, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
163.130
Profit (Lei)
95.760
Număr angajați
1
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 163.130 | 95.760 | 7.980 | 37.623 | 62.077 | 151.125 | 175.579 | 1 |
| 2024 | 125.335 | 83.973 | 6.998 | 27.481 | 27.930 | 188.890 | 189.339 | 0 |
| 2023 | 112.880 | 65.548 | 5.462 | 20.749 | 30.886 | 134.317 | 145.367 | 0 |
| 2022 | 110.270 | 54.811 | 4.568 | 18.383 | 34.136 | 113.381 | 134.653 | 0 |
| 2021 | 114.848 | 74.232 | 6.186 | 13.202 | 49.315 | 117.998 | 154.111 | 0 |
| 2020 | 73.551 | 27.997 | 2.333 | 87.955 | 66.367 | 142.167 | 120.579 | 0 |
| 2019 | 109.696 | 54.410 | 4.534 | 65.017 | 83.967 | 127.047 | 146.992 | 0 |
| 2018 | 96.795 | 51.181 | 4.265 | 41.370 | 94.039 | 87.775 | 140.444 | 0 |
| 2017 | 91.053 | 53.114 | 4.426 | 9.403 | 52.799 | 94.930 | 138.326 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
58.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.54%
Lichiditate curentă
4.02
Viteza rotație active
0.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
58.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54.54%
Profit net per salariat
95.760 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 58.7% | 67% | 58.07% | 49.71% | 64.63% | 38.06% | 49.6% | 52.88% | 58.33% |
| Marjă profit brut | 70.09% | 78.99% | 69.38% | 52.71% | 67.58% | 41.04% | 52.61% | 55.9% | 61.33% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 54.54% | 44.35% | 45.09% | 40.71% | 48.17% | 23.22% | 37.02% | 36.44% | 38.4% |
| Profit net per salariat | 95.760 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.77
Viteza rotație stocuri
1418.52
Durata medie încasare creanțe
289.53 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.77 | 0.58 | 0.68 | 0.75 | 0.69 | 0.35 | 0.52 | 0.53 | 0.62 |
| Viteza rotație stocuri | 1418.52 | 0 | 0 | 25.58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 289.53 zile | 521.99 zile | 403.3 zile | 338.54 zile | 361.04 zile | 224.53 zile | 55.87 zile | 43.05 zile | 36.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 163.130 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
4.02
Lichiditate imediată
4.01
Pondere active imobilizate
29.12%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.02 | 6.87 | 6.47 | 6.17 | 8.94 | 1.62 | 1.95 | 2.12 | 10.1 |
| Lichiditate imediată | 4.01 | 6.87 | 6.47 | 5.93 | 8.94 | 1.62 | 1.95 | 2.12 | 10.1 |
| Pondere active imobilizate | 29.12% | 12.88% | 18.7% | 23.14% | 29.47% | 31.83% | 39.79% | 51.72% | 35.74% |
| Pondere active circulante | 70.88% | 87.12% | 81.3% | 76.86% | 70.53% | 68.17% | 60.21% | 48.28% | 64.26% |
©Firme.ro