Companie
Detalii identificare
Nume firmăECFIN EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare14165912 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2001001159126
EUIDROONRC.J2001001159126
Data înființării10.09.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaHorea nr. 8, Dej, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
181.945
Profit (Lei)
299
Număr angajați
1
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 181.945 | 299 | 25 | 7.125 | 176.758 | 83.990 | 241.956 | 1 |
| 2023 | 148.630 | 13.056 | 1.088 | 4.942 | 238.039 | 45.396 | 262.826 | 1 |
| 2022 | 166.850 | 70.713 | 5.893 | 3.993 | 127.259 | 145.974 | 269.240 | 1 |
| 2021 | 166.300 | 93.665 | 7.805 | 4.041 | 110.360 | 155.364 | 261.683 | 1 |
| 2020 | 179.100 | 66.282 | 5.524 | 12.415 | 16.241 | 164.192 | 168.018 | 2 |
| 2019 | 159.900 | 46.587 | 3.882 | 25.935 | 6.117 | 121.554 | 101.736 | 2 |
| 2018 | 124.500 | 5.080 | 423 | 39.003 | 8.033 | 96.645 | 65.675 | 3 |
| 2017 | 136.586 | 983 | 82 | 50.171 | 9.949 | 100.818 | 60.596 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.12%
Lichiditate curentă
11.79
Viteza rotație active
0.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.12%
Profit net per salariat
299 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.16% | 8.78% | 42.38% | 56.32% | 37.01% | 29.14% | 4.08% | 0.72% |
| Marjă profit brut | 1.11% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.12% | 4.97% | 26.26% | 35.79% | 39.45% | 45.79% | 7.74% | 1.62% |
| Profit net per salariat | 299 Lei | 13.056 Lei | 70.713 Lei | 93.665 Lei | 33.141 Lei | 23.294 Lei | 1.693 Lei | 328 Lei |
Viteza rotație active
0.7
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
11.14 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.7 | 0.52 | 0.61 | 0.63 | 0.99 | 1.25 | 1.19 | 1.23 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.14 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 181.945 Lei | 148.630 Lei | 166.850 Lei | 166.300 Lei | 89.550 Lei | 79.950 Lei | 41.500 Lei | 45.529 Lei |
Lichiditate curentă
11.79
Lichiditate imediată
11.79
Pondere active imobilizate
67.79%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.79 | 9.19 | 36.56 | 38.45 | 13.23 | 4.69 | 2.48 | 2.01 |
| Lichiditate imediată | 11.79 | 9.19 | 36.56 | 38.45 | 13.23 | 4.69 | 2.48 | 2.01 |
| Pondere active imobilizate | 67.79% | 83.98% | 46.58% | 41.53% | 9% | 4.79% | 7.67% | 8.98% |
| Pondere active circulante | 32.21% | 16.02% | 53.42% | 58.47% | 91% | 95.21% | 92.33% | 91.02% |
©Firme.ro