Companie
Detalii identificare
Nume firmăAPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 141875 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/1551/1991
EUIDROONRC.J03/1551/1991
Data înființării30.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5229
Această clasă include:
-expedierea mărfurilor -aranjarea sau organizarea operaţiunilor de transport, rutier, maritim, aerian sau pe calea ferată -organizarea expedierilor de marfă individuale sau în grup (inclusiv ridicarea şi livrarea mărfurilor şi gruparea expedierilor) - procurarea şi emiterea documentelor de transport şi a documentelor de expediţie (scrisori de trăsură) -activităţi ale agenţilor vamali -activităţi ale agenţilor de exemplupediere a mărfurilor maritime şi aeriene -activităţi ale brokerilor pentru spaţii pe nave şi aeronave -activităţi de manipulare a mărfurilor, de exemplu ambalarea temporară în lăzi pentru unicul scop al protejării mărfurilor în timpul tranzitului, despachetarea din lăzi, extragerea de eşantioane, cântărirea mărfurilor Această clasă exclude: -activităţi de curierat,
5320 -activităţile de asigurare pentru transportul cu autovehicule, transportul maritim şi aerian,
6512 -activităţi ale agenţiilor de voiaj,
7911 -activităţi ale tur-operatorilor,
7912 -activităţi de asistenţă turistică,
7990
-expedierea mărfurilor -aranjarea sau organizarea operaţiunilor de transport, rutier, maritim, aerian sau pe calea ferată -organizarea expedierilor de marfă individuale sau în grup (inclusiv ridicarea şi livrarea mărfurilor şi gruparea expedierilor) - procurarea şi emiterea documentelor de transport şi a documentelor de expediţie (scrisori de trăsură) -activităţi ale agenţilor vamali -activităţi ale agenţilor de exemplupediere a mărfurilor maritime şi aeriene -activităţi ale brokerilor pentru spaţii pe nave şi aeronave -activităţi de manipulare a mărfurilor, de exemplu ambalarea temporară în lăzi pentru unicul scop al protejării mărfurilor în timpul tranzitului, despachetarea din lăzi, extragerea de eşantioane, cântărirea mărfurilor Această clasă exclude: -activităţi de curierat,
5320 -activităţile de asigurare pentru transportul cu autovehicule, transportul maritim şi aerian,
6512 -activităţi ale agenţiilor de voiaj,
7911 -activităţi ale tur-operatorilor,
7912 -activităţi de asistenţă turistică,
7990
Industrie
Transport şi depozitare
SectorDepozitare si activitati auxiliare pentru transporturi
Obiect activitateAlte activitati anexe transporturilor
Informații de contact
AdresaG-Ral Eremia Grigorescu nr. 35, Piteşti, Argeş
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
1.064.855
Profit (Lei)
689.200
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.064.855 | 689.200 | 57.433 | 674.892 | 2.744.916 | 1.169.735 | 3.239.759 | 1 |
| 2023 | 1.285.268 | 1.104.338 | 92.028 | 519.537 | 2.524.117 | 545.979 | 2.550.559 | 1 |
| 2022 | 697.546 | 574.457 | 47.871 | 1.117.453 | 1.757.310 | 806.364 | 1.446.221 | 0 |
| 2021 | 492.367 | 388.440 | 32.370 | 527.047 | 631.071 | 955.743 | 1.059.767 | 0 |
| 2020 | 165.468 | 128.370 | 10.698 | 4.961 | 322.500 | 436.528 | 754.067 | 0 |
| 2019 | 60.000 | 58.200 | 4.850 | 55.260 | 324.576 | 379.368 | 648.684 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 53.460 | 324.576 | 319.368 | 590.484 | 0 |
| 2017 | 0 | 576 | 48 | 53.460 | 324.576 | 319.368 | 590.484 | 0 |
| 2016 | 0 | 0 | 0 | 56.871 | 324.576 | 322.203 | 589.908 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
64.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.27%
Lichiditate curentă
1.73
Viteza rotație active
0.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
64.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.27%
Profit net per salariat
689.200 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 64.72% | 85.92% | 82.35% | 78.89% | 77.58% | 97% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 77.08% | 86.98% | 83.92% | 79.93% | 80.58% | 100% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 21.27% | 43.3% | 39.72% | 36.65% | 17.02% | 8.97% | 0% | 0.1% | 0% |
| Profit net per salariat | 689.200 Lei | 1.104.338 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.27
Viteza rotație stocuri
71.27
Durata medie încasare creanțe
388.8 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.27 | 0.42 | 0.27 | 0.31 | 0.22 | 0.09 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 71.27 | 11.57 | 0 | 0 | 0.57 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 388.8 zile | 114.57 zile | 406.1 zile | 638.54 zile | 254.68 zile | 2038.15 zile | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.064.855 Lei | 1.285.268 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.73
Lichiditate imediată
1.71
Pondere active imobilizate
70.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.73 | 1.05 | 0.72 | 1.81 | 87.99 | 6.87 | 5.97 | 5.97 | 5.67 |
| Lichiditate imediată | 1.71 | 0.84 | 0.72 | 1.81 | 29.49 | 6.87 | 5.97 | 5.97 | 5.67 |
| Pondere active imobilizate | 70.12% | 82.22% | 68.55% | 39.77% | 42.49% | 46.11% | 50.4% | 50.4% | 50.18% |
| Pondere active circulante | 29.88% | 17.78% | 31.45% | 60.23% | 57.51% | 53.89% | 49.6% | 49.6% | 49.82% |
©Firme.ro