Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRINTFORCE SRL
Cod unic de înregistrare RO 14192178 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2001001215129
EUIDROONRC.J2001001215129
Data înființării25.09.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9511
Această clasă include repararea echipamentului electronic, cum ar fi calculatoarele, maşinile de calculat şi echipamentele periferice. Această clasă include repararea şi întreţinerea de: -calculatoare de birou -calculatoare portabile (laptop-uri) -unităţi de disc magnetic, unităţi optice şi alte dispozitive de stocare -unităţi de disc optic (CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM,. DVD-RW) -imprimante -monitoare -tastaturi -mouse-uri, joystick-uri şi accesorii pentru acestea -modemuri interne şi externe -terminale de computer specializate -servere -scanere, inclusiv scanere pentru coduri de bare -cititoare de cartele inteligente (smart card) -căşti pentru simularea realităţii virtuale -proiectoare pentru calculator Această clasă include de asemenea repararea şi întreţinerea de: -terminale pentru calculatoare, cum sunt automatele bancare (ATM); puncte de vânzare (POS), ce operează fără comenzi mecanice -mini-calculatoare portabile (PDA-uri –personal digital asistent) Această clasă exclude: -repararea şi întreţinerea echipamentelor de tip modem,
9512
9512
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice
Informații de contact
AdresaFermei nr. 48, Gherla, Cluj
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
98.025
Profit (Lei)
-77.557
Număr angajați
2
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 98.025 | -77.557 | -6.463 | 317.401 | 1.796 | 19.574 | -296.031 | 2 |
| 2023 | 117.577 | 0 | 0 | 250.962 | 1.796 | 30.692 | -218.474 | 2 |
| 2022 | 149.723 | 0 | 0 | 187.641 | 1.796 | 38.087 | -147.758 | 2 |
| 2021 | 135.336 | 0 | 0 | 139.788 | 1.796 | 40.844 | -97.148 | 2 |
| 2020 | 138.338 | 0 | 0 | 95.994 | 1.796 | 36.854 | -57.344 | 2 |
| 2019 | 144.138 | 0 | 0 | 61.558 | 1.796 | 38.753 | -21.009 | 2 |
| 2018 | 150.362 | 0 | 0 | 25.610 | 1.796 | 37.957 | 14.143 | 2 |
| 2017 | 221.722 | 14.137 | 1.178 | 74.531 | 2.544 | 109.816 | 37.829 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-79.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.2%
Lichiditate curentă
0.06
Viteza rotație active
4.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-79.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.2%
Profit net per salariat
-38.779 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -79.12% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 6.38% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.2% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 37.37% |
| Profit net per salariat | -38.779 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 7.069 Lei |
Viteza rotație active
4.59
Viteza rotație stocuri
6.66
Durata medie încasare creanțe
6.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.59 | 3.62 | 3.75 | 3.17 | 3.58 | 3.55 | 3.78 | 1.97 |
| Viteza rotație stocuri | 6.66 | 4.45 | 4.65 | 4.25 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.49 zile | 4.62 zile | 6.31 zile | 17.7 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 49.013 Lei | 58.789 Lei | 74.862 Lei | 67.668 Lei | 69.169 Lei | 72.069 Lei | 75.181 Lei | 110.861 Lei |
Lichiditate curentă
0.06
Lichiditate imediată
0.02
Pondere active imobilizate
8.4%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.06 | 0.12 | 0.2 | 0.29 | 0.38 | 0.63 | 1.48 | 1.47 |
| Lichiditate imediată | 0.02 | 0.02 | 0.03 | 0.06 | 0.38 | 0.63 | 1.48 | 1.47 |
| Pondere active imobilizate | 8.4% | 5.53% | 4.5% | 4.21% | 4.65% | 4.43% | 4.52% | 2.26% |
| Pondere active circulante | 91.6% | 94.47% | 95.5% | 95.79% | 95.35% | 95.57% | 95.48% | 97.74% |
©Firme.ro
