Companie
Detalii identificare
Nume firmăSOVINIA SRL
Cod unic de înregistrare RO 14222295 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/8486/2001
EUIDROONRC.J40/8486/2001
Data înființării10.10.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4725
Această clasă include:
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bauturilor, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Litovoi Voievod nr. 45, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
135.274
Profit (Lei)
-5.027
Număr angajați
1
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 135.274 | -5.027 | -419 | 176.882 | 3.985 | 54.321 | -118.576 | 1 |
| 2023 | 118.028 | 6.372 | 531 | 157.984 | 1.096 | 43.339 | -113.549 | 1 |
| 2022 | 96.146 | 0 | 0 | 153.926 | 2.721 | 31.284 | -119.921 | 1 |
| 2021 | 55.266 | 63 | 5 | 139.114 | 3.454 | 22.667 | -112.993 | 1 |
| 2020 | 51.244 | 0 | 0 | 133.968 | 6.976 | 13.936 | -113.056 | 1 |
| 2019 | 67.929 | 5.519 | 460 | 111.822 | 3.853 | 33.492 | -74.477 | 1 |
| 2018 | 53.572 | 3.338 | 278 | 107.540 | 5.088 | 22.456 | -79.996 | 0 |
| 2017 | 61.483 | 0 | 0 | 99.600 | 5.072 | 11.194 | -83.334 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-3.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.24%
Lichiditate curentă
0.31
Viteza rotație active
2.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-3.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.24%
Profit net per salariat
-5.027 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -3.72% | 5.4% | 0% | 0.11% | 0% | 8.12% | 6.23% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 6.4% | 0% | 3.13% | 0% | 10.66% | 9.23% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.24% | -5.61% | 0% | -0.06% | 0% | -7.41% | -4.17% | 0% |
| Profit net per salariat | -5.027 Lei | 6.372 Lei | 0 Lei | 63 Lei | 0 Lei | 5.519 Lei | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.32
Viteza rotație stocuri
7.31
Durata medie încasare creanțe
76.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.32 | 2.66 | 2.83 | 2.12 | 2.45 | 1.82 | 1.94 | 3.78 |
| Viteza rotație stocuri | 7.31 | 9.2 | 116.82 | 77.95 | -22.3 | 3.45 | 5.15 | -33.25 |
| Durata medie încasare creanțe | 76.39 zile | 54.92 zile | 78.28 zile | 100.99 zile | 71.11 zile | 41.64 zile | 39.16 zile | 32.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 135.274 Lei | 118.028 Lei | 96.146 Lei | 55.266 Lei | 51.244 Lei | 67.929 Lei | n/a | 61.483 Lei |
Lichiditate curentă
0.31
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
6.83%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.31 | 0.27 | 0.2 | 0.16 | 0.1 | 0.3 | 0.21 | 0.11 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 0.19 | 0.2 | 0.16 | 0.12 | 0.12 | 0.11 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 6.83% | 2.47% | 8% | 13.22% | 33.36% | 10.32% | 18.47% | 31.18% |
| Pondere active circulante | 93.17% | 97.53% | 92% | 86.78% | 66.64% | 89.68% | 81.53% | 68.82% |
©Firme.ro