Companie
Detalii identificare
Nume firmăVIMARAL COM 2001 SRL
Cod unic de înregistrare RO 14252660 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/265/2001
EUIDROONRC.J15/265/2001
Data înființării25.10.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4618
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799 -activităţi ale agenţilor de asigurări,
6622 -activităţi ale agenţilor imobiliari,
6820
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799 -activităţi ale agenţilor de asigurări,
6622 -activităţi ale agenţilor imobiliari,
6820
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Informații de contact
Adresacom. Racari, Răcari, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
105.289
Profit (Lei)
9.719
Număr angajați
0
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 105.289 | 9.719 | 810 | 2.848 | 1.681 | 38.771 | 39.167 | 0 |
| 2023 | 114.488 | 7.064 | 589 | 2.391 | 2.054 | 48.150 | 49.198 | 0 |
| 2022 | 116.166 | 9.080 | 757 | 7.447 | 2.428 | 80.227 | 75.634 | 0 |
| 2021 | 123.715 | 13.752 | 1.146 | 6.344 | 2.801 | 128.661 | 126.555 | 0 |
| 2020 | 136.982 | 0 | 0 | 12.760 | 3.368 | 121.320 | 112.803 | 1 |
| 2019 | 228.766 | 1.509 | 126 | 24.829 | 11.327 | 149.810 | 137.524 | 1 |
| 2018 | 257.134 | 4.921 | 410 | 42.251 | 26.101 | 151.151 | 136.015 | 1 |
| 2017 | 294.445 | 23.429 | 1.952 | 44.545 | 40.875 | 133.741 | 131.094 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.81%
Lichiditate curentă
13.61
Viteza rotație active
2.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.81%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.23% | 6.17% | 7.82% | 11.12% | 0% | 0.66% | 1.91% | 7.96% |
| Marjă profit brut | 10.95% | 7.39% | 10.76% | 14.06% | 0% | 1.66% | 2.92% | 8.96% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.81% | 14.36% | 12.01% | 10.87% | 0% | 1.1% | 3.62% | 17.87% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 1.509 Lei | 4.921 Lei | 23.429 Lei |
Viteza rotație active
2.6
Viteza rotație stocuri
21.85
Durata medie încasare creanțe
3.66 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.6 | 2.28 | 1.41 | 0.94 | 1.1 | 1.42 | 1.45 | 1.69 |
| Viteza rotație stocuri | 21.85 | 19.22 | 23.96 | 47.13 | 54.4 | 21.62 | 28 | 28.61 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.66 zile | 4.05 zile | 32.78 zile | 48.33 zile | 39.81 zile | 21.53 zile | 33.02 zile | 25.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 136.982 Lei | 228.766 Lei | 257.134 Lei | 294.445 Lei |
Lichiditate curentă
13.61
Lichiditate imediată
11.92
Pondere active imobilizate
4.16%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13.61 | 20.14 | 10.77 | 20.28 | 9.51 | 6.03 | 3.58 | 3 |
| Lichiditate imediată | 11.92 | 17.65 | 10.12 | 19.87 | 9.31 | 5.61 | 3.36 | 2.77 |
| Pondere active imobilizate | 4.16% | 4.09% | 2.94% | 2.13% | 2.7% | 7.03% | 14.73% | 23.41% |
| Pondere active circulante | 95.84% | 95.91% | 97.06% | 97.87% | 97.3% | 92.97% | 85.27% | 76.59% |
©Firme.ro