Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEOTOP CONSTRUCTII SRL
Cod unic de înregistrare RO 14266461 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/980/2001
EUIDROONRC.J22/980/2001
Data înființării01.11.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaSf. Andrei nr. 55A, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
34.500
Profit (Lei)
0
Număr angajați
2
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 34.500 | 0 | 0 | 1.335.251 | 779.442 | 747.511 | -309.565 | 2 |
| 2023 | 236.437 | 196 | 16 | 1.362.948 | 779.442 | 771.361 | -309.564 | 2 |
| 2022 | 64.706 | 563 | 47 | 1.241.038 | 779.442 | 793.254 | -309.761 | 1 |
| 2021 | 70.588 | 2.763 | 230 | 1.173.826 | 779.442 | 725.479 | -310.324 | 1 |
| 2020 | 43.386 | 42.589 | 3.549 | 1.091.337 | 779.442 | 700.883 | -305.231 | 1 |
| 2019 | 109.514 | 904 | 75 | 1.041.582 | 777.994 | 609.985 | -347.821 | 2 |
| 2018 | 90.315 | 904 | 75 | 894.148 | 777.994 | 506.897 | -348.538 | 0 |
| 2017 | 75.680 | 2.131 | 178 | 949.287 | 777.994 | 261.908 | -349.443 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0%
Lichiditate curentă
0.56
Viteza rotație active
0.02
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0%
Profit net per salariat
0 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0% | 0.08% | 0.87% | 3.91% | 98.16% | 0.83% | 1% | 2.82% |
| Marjă profit brut | 0% | 0.4% | 2.52% | 4.91% | 100.7% | 0.83% | 1% | 5.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0% | -0.06% | -0.18% | -0.89% | -13.95% | -0.26% | -0.26% | -0.61% |
| Profit net per salariat | 0 Lei | 98 Lei | 563 Lei | 2.763 Lei | 42.589 Lei | 452 Lei | n/a | 355 Lei |
Viteza rotație active
0.02
Viteza rotație stocuri
0.05
Durata medie încasare creanțe
66.87 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.02 | 0.15 | 0.04 | 0.05 | 0.03 | 0.08 | 0.07 | 0.07 |
| Viteza rotație stocuri | 0.05 | 0.32 | 0.09 | 0.1 | 0.06 | 0.18 | 0.18 | 0.36 |
| Durata medie încasare creanțe | 66.87 zile | 30.46 zile | 85.14 zile | 117.28 zile | 108.32 zile | 39.15 zile | 35.93 zile | 243.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 17.250 Lei | 118.219 Lei | 64.706 Lei | 70.588 Lei | 43.386 Lei | 54.757 Lei | n/a | 12.613 Lei |
Lichiditate curentă
0.56
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
51.05%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.56 | 0.57 | 0.64 | 0.62 | 0.64 | 0.59 | 0.57 | 0.28 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.02 | 0.04 | 0.03 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.05 |
| Pondere active imobilizate | 51.05% | 50.26% | 49.56% | 51.79% | 52.65% | 56.05% | 60.55% | 74.81% |
| Pondere active circulante | 48.95% | 49.74% | 50.44% | 48.21% | 47.35% | 43.95% | 39.45% | 25.19% |
©Firme.ro