Companie
Detalii identificare
Nume firmăAP CONT MSM SRL
Cod unic de înregistrare14269417 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1402/2001
EUIDROONRC.J12/1402/2001
Data înființării02.11.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. George Baritiu nr. 30, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
296.355
Profit (Lei)
192.978
Număr angajați
1
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 296.355 | 192.978 | 16.082 | 5.366 | 199.291 | 285.373 | 479.298 | 1 |
| 2023 | 294.466 | 152.615 | 12.718 | 15.121 | 207.863 | 163.578 | 356.320 | 1 |
| 2022 | 274.102 | 76.025 | 6.335 | 102.015 | 205.123 | 110.197 | 213.305 | 1 |
| 2021 | 227.861 | 154.689 | 12.891 | 59.633 | 212.620 | 135.722 | 288.709 | 1 |
| 2020 | 219.729 | 9.301 | 775 | 75.513 | 220.117 | 109.416 | 254.020 | 1 |
| 2019 | 215.040 | 89.675 | 7.473 | 107.143 | 216.053 | 111.428 | 220.338 | 2 |
| 2018 | 212.467 | 112.925 | 9.410 | 15.291 | 223.798 | 222.156 | 430.663 | 2 |
| 2017 | 197.559 | 123.795 | 10.316 | 51.815 | 232.587 | 136.966 | 317.738 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
65.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.26%
Lichiditate curentă
53.18
Viteza rotație active
0.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
65.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40.26%
Profit net per salariat
192.978 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 65.12% | 51.83% | 27.74% | 67.89% | 4.23% | 41.7% | 53.15% | 62.66% |
| Marjă profit brut | 66.12% | 52.66% | 28.74% | 68.8% | 5.17% | 42.73% | 54.15% | 63.66% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 40.26% | 42.83% | 35.64% | 53.58% | 3.66% | 40.7% | 26.22% | 38.96% |
| Profit net per salariat | 192.978 Lei | 152.615 Lei | 76.025 Lei | 154.689 Lei | 9.301 Lei | 44.838 Lei | 56.463 Lei | 61.898 Lei |
Viteza rotație active
0.61
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
28.76 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.61 | 0.79 | 0.87 | 0.65 | 0.67 | 0.66 | 0.48 | 0.53 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 28.76 zile | 19.72 zile | 22.23 zile | 23.46 zile | 113.26 zile | 107.75 zile | 326.6 zile | 173.18 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 296.355 Lei | 294.466 Lei | 274.102 Lei | 227.861 Lei | 219.729 Lei | 107.520 Lei | 106.234 Lei | 98.780 Lei |
Lichiditate curentă
53.18
Lichiditate imediată
53.18
Pondere active imobilizate
41.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 53.18 | 10.82 | 1.08 | 2.28 | 1.45 | 1.04 | 14.53 | 2.64 |
| Lichiditate imediată | 53.18 | 10.82 | 1.08 | 2.28 | 1.45 | 1.04 | 14.53 | 2.64 |
| Pondere active imobilizate | 41.12% | 55.96% | 65.05% | 61.04% | 66.8% | 65.97% | 50.18% | 62.94% |
| Pondere active circulante | 58.88% | 44.04% | 34.95% | 38.96% | 33.2% | 34.03% | 49.82% | 37.06% |
©Firme.ro