Companie
Detalii identificare
Nume firmăBRIEM TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 14296926 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2001001297354
EUIDROONRC.J2001001297354
Data înființării16.11.2001 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaCruceni nr. 70, Sat Cruceni | Comuna Foeni, Timiş
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
117.700
Profit (Lei)
-45.397
Număr angajați
1
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 117.700 | -45.397 | -3.783 | 1.175.741 | 150.392 | 128.498 | -894.711 | 1 |
| 2023 | 257.012 | 0 | 0 | 1.306.812 | 251.611 | 203.747 | -849.314 | 2 |
| 2022 | 563.078 | 0 | 0 | 1.234.086 | 336.937 | 102.867 | -792.142 | 5 |
| 2021 | 525.406 | 2.313 | 193 | 1.222.740 | 438.475 | 158.154 | -625.549 | 7 |
| 2020 | 412.116 | 6.920 | 577 | 1.287.364 | 508.616 | 150.886 | -627.862 | 7 |
| 2019 | 594.900 | 750 | 63 | 1.526.447 | 594.139 | 297.526 | -634.782 | 7 |
| 2018 | 375.204 | 0 | 0 | 1.190.375 | 374.214 | 180.629 | -635.532 | 7 |
| 2017 | 348.963 | 1.730 | 144 | 801.109 | 75.252 | 176.419 | -549.438 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-38.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.07%
Lichiditate curentă
0.11
Viteza rotație active
0.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-38.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.07%
Profit net per salariat
-45.397 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -38.57% | 0% | 0% | 0.44% | 1.68% | 0.13% | 0% | 0.5% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 1.79% | 3.35% | 1.16% | 0% | 1.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.07% | 0% | 0% | -0.37% | -1.1% | -0.12% | 0% | -0.31% |
| Profit net per salariat | -45.397 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 330 Lei | 989 Lei | 107 Lei | 0 Lei | 247 Lei |
Viteza rotație active
0.42
Viteza rotație stocuri
64.07
Durata medie încasare creanțe
363.36 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.42 | 0.56 | 1.28 | 0.88 | 0.62 | 0.67 | 0.68 | 1.39 |
| Viteza rotație stocuri | 64.07 | 63.59 | 0 | 125.55 | 63.49 | 48.28 | 40.96 | 45.4 |
| Durata medie încasare creanțe | 363.36 zile | 243 zile | 64.26 zile | 72.18 zile | 81.74 zile | 125.78 zile | 146.22 zile | 145.73 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 117.700 Lei | 128.506 Lei | 112.616 Lei | 75.058 Lei | 58.874 Lei | 84.986 Lei | 53.601 Lei | 49.852 Lei |
Lichiditate curentă
0.11
Lichiditate imediată
0.11
Pondere active imobilizate
53.93%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.11 | 0.16 | 0.08 | 0.13 | 0.12 | 0.19 | 0.15 | 0.22 |
| Lichiditate imediată | 0.11 | 0.15 | 0.08 | 0.13 | 0.11 | 0.19 | 0.14 | 0.21 |
| Pondere active imobilizate | 53.93% | 55.26% | 76.61% | 73.49% | 77.12% | 66.63% | 67.45% | 29.9% |
| Pondere active circulante | 46.07% | 44.74% | 23.39% | 26.51% | 22.88% | 33.37% | 32.55% | 70.1% |
©Firme.ro