Companie
Detalii identificare
Nume firmăOMEGATEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 14354024 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/330/2001
EUIDROONRC.J19/330/2001
Data înființării18.12.2001 - 24 ani
Informații de contact
Adresastr. Leliceni nr. 43, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
306.093
Profit (Lei)
62.151
Număr angajați
1
Vechime
24 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 306.093 | 62.151 | 5.179 | 130.384 | 1.300.762 | 456.790 | 1.627.168 | 1 |
| 2023 | 273.114 | 108.172 | 9.014 | 130.696 | 1.345.233 | 385.480 | 1.600.017 | 2 |
| 2022 | 190.747 | -158.124 | -13.177 | 798.819 | 1.397.666 | 892.669 | 1.491.516 | 4 |
| 2021 | 203.387 | -99.208 | -8.267 | 157.159 | 1.373.077 | 433.721 | 1.649.639 | 2 |
| 2020 | 942.045 | 185.190 | 15.433 | 118.513 | 1.366.777 | 550.744 | 1.928.841 | 23 |
| 2019 | 1.336.762 | 211.067 | 17.589 | 557.935 | 1.521.304 | 811.808 | 1.775.177 | 26 |
| 2018 | 1.272.009 | 189.114 | 15.760 | 576.000 | 1.521.343 | 618.768 | 1.564.111 | 28 |
| 2017 | 1.003.815 | 82.298 | 6.858 | 459.018 | 1.521.471 | 312.550 | 1.375.003 | 28 |
Marja profit net
20.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.82%
Lichiditate curentă
3.5
Viteza rotație active
0.17
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.82%
Profit net per salariat
62.151 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.3% | 39.61% | -82.9% | -48.78% | 19.66% | 15.79% | 14.87% | 8.2% |
| Marjă profit brut | 24.22% | 43.09% | 0% | 0% | 20.71% | 16.79% | 15.87% | 9.07% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.82% | 6.76% | -10.6% | -6.01% | 9.6% | 11.89% | 12.09% | 5.99% |
| Profit net per salariat | 62.151 Lei | 54.086 Lei | -39.531 Lei | -49.604 Lei | 8.052 Lei | 8.118 Lei | 6.754 Lei | 2.939 Lei |
Viteza rotație active
0.17
Viteza rotație stocuri
3.56
Durata medie încasare creanțe
348.14 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.17 | 0.16 | 0.08 | 0.11 | 0.49 | 0.57 | 0.59 | 0.55 |
| Viteza rotație stocuri | 3.56 | 3.74 | 2.01 | 1.92 | 9.75 | 15.47 | 15.87 | 21.35 |
| Durata medie încasare creanțe | 348.14 zile | 343.42 zile | 1473.66 zile | 485.21 zile | 99.59 zile | 80.27 zile | 81.24 zile | 68.86 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 306.093 Lei | 136.557 Lei | 47.687 Lei | 101.694 Lei | 40.958 Lei | 51.414 Lei | 45.429 Lei | 35.851 Lei |
Lichiditate curentă
3.5
Lichiditate imediată
2.84
Pondere active imobilizate
74.01%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.5 | 2.95 | 1.12 | 2.76 | 4.65 | 1.46 | 1.07 | 0.68 |
| Lichiditate imediată | 2.84 | 2.39 | 1 | 2.09 | 3.83 | 1.3 | 0.94 | 0.58 |
| Pondere active imobilizate | 74.01% | 77.73% | 61.02% | 76% | 71.28% | 65.2% | 71.09% | 82.96% |
| Pondere active circulante | 25.99% | 22.27% | 38.98% | 24% | 28.72% | 34.8% | 28.91% | 17.04% |
©Firme.ro