Companie
Detalii identificare
Nume firmăFIN-ECO SA
Cod unic de înregistrare RO 14379584 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/43/2002
EUIDROONRC.J08/43/2002
Data înființării11.01.2002 - 24 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3821
Această clasă include eliminarea şi tratarea înainte de eliminare a deşeurilor nepericuloase, solide sau nu: -activitatea de depozitare pentru deşeurile nepericuloase -eliminarea deşeurilor nepericuloase prin combustie, incinerare sau alte metode, cu sau fără producţie de electricitate, abur, înlocuitori de combustibili, biogaz, cenuşă sau alte produse secundare destinate utilizării ulterioare etc. -tratarea deşeurilor organice în vederea eliminării -producţia de compost din deşeuri organice Această clasă exclude: -incinerarea şi arderea deşeurilor periculoase,
3822 -activitatea unităţilor unde materialele reciclabile amestecate cum ar fi hârtia, materialele plastice, cutiile metalice de băuturi, etc. sunt sortate pe categorii distincte,
3822 -decontaminarea şi curăţarea solului şi apei; reducerea materialelor toxice,
3900
3822 -activitatea unităţilor unde materialele reciclabile amestecate cum ar fi hârtia, materialele plastice, cutiile metalice de băuturi, etc. sunt sortate pe categorii distincte,
3822 -decontaminarea şi curăţarea solului şi apei; reducerea materialelor toxice,
3900
Industrie
Distribuţia apei; salubritate, gestionarea deşeurilor, activităţi de decontaminare
SectorColectarea, tratarea si eliminarea deseurilor; activitati de recuperare a materialelor reciclabile
Obiect activitateTratarea si eliminarea deseurilor nepericuloase
Informații de contact
AdresaHermann Oberth nr. 25, Oraş Ghimbav, Braşov
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
47.995.134
Profit (Lei)
2.812.379
Număr angajați
77
Vechime
24 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 47.995.134 | 2.812.379 | 234.365 | 24.724.968 | 26.219.262 | 50.372.119 | 14.900.310 | 77 |
| 2023 | 43.229.944 | 2.531.960 | 210.997 | 25.676.580 | 25.210.577 | 33.789.875 | 12.087.931 | 80 |
| 2022 | 31.594.010 | 1.596.300 | 133.025 | 31.660.019 | 32.418.828 | 22.698.267 | 9.555.971 | 83 |
| 2021 | 23.036.351 | 494.929 | 41.244 | 29.305.259 | 26.873.426 | 17.752.652 | 8.454.600 | 80 |
| 2020 | 21.165.736 | 86.318 | 7.193 | 24.089.573 | 29.492.795 | 8.166.419 | 7.959.670 | 107 |
| 2019 | 17.317.819 | 24.781 | 2.065 | 9.615.020 | 12.828.468 | 6.838.602 | 7.873.352 | 118 |
| 2018 | 17.678.345 | 3.740.296 | 311.691 | 8.689.012 | 15.062.810 | 10.196.389 | 8.848.571 | 113 |
| 2017 | 16.799.627 | 3.859.259 | 321.605 | 8.478.573 | 17.746.357 | 5.672.033 | 8.967.534 | 110 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.87%
Lichiditate curentă
2.04
Viteza rotație active
0.63
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.87%
Profit net per salariat
36.524 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.86% | 5.86% | 5.05% | 2.15% | 0.41% | 0.14% | 21.16% | 22.97% |
| Marjă profit brut | 6.94% | 7.16% | 6.5% | 2.78% | 0.6% | 0.42% | 25.02% | 27.06% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 18.87% | 20.95% | 16.7% | 5.85% | 1.08% | 0.31% | 42.27% | 43.04% |
| Profit net per salariat | 36.524 Lei | 31.650 Lei | 19.233 Lei | 6.187 Lei | 807 Lei | 210 Lei | 33.100 Lei | 35.084 Lei |
Viteza rotație active
0.63
Viteza rotație stocuri
115.12
Durata medie încasare creanțe
159.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.63 | 0.73 | 0.57 | 0.52 | 0.56 | 0.88 | 0.7 | 0.72 |
| Viteza rotație stocuri | 115.12 | 35.99 | 35.14 | 24.29 | 3298.38 | 1654.67 | 10662.45 | 24669.06 |
| Durata medie încasare creanțe | 159.79 zile | 135.93 zile | 130.34 zile | 160.73 zile | 136.33 zile | 132.75 zile | 120.76 zile | 72.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 623.313 Lei | 540.374 Lei | 380.651 Lei | 287.954 Lei | 197.811 Lei | 146.761 Lei | 156.446 Lei | 152.724 Lei |
Lichiditate curentă
2.04
Lichiditate imediată
2.02
Pondere active imobilizate
34.23%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.04 | 1.32 | 0.72 | 0.61 | 0.34 | 0.71 | 1.17 | 0.67 |
| Lichiditate imediată | 2.02 | 1.27 | 0.69 | 0.57 | 0.34 | 0.71 | 1.17 | 0.67 |
| Pondere active imobilizate | 34.23% | 42.73% | 58.82% | 60.22% | 78.31% | 65.23% | 59.63% | 75.78% |
| Pondere active circulante | 65.77% | 57.27% | 41.18% | 39.78% | 21.69% | 34.77% | 40.37% | 24.22% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
1
Persoane
Xxx Xxxxxxx
Xxx Xxxxxxx
Departament:
-
Email:
Xxx*xxxxxxx*Xxx*Xxx*xx
7 surse
