Companie
Detalii identificare
Nume firmăOSVATH TRUST SRL
Cod unic de înregistrare RO 14656600 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/146/2002
EUIDROONRC.J19/146/2002
Data înființării27.05.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7911
Această clasă include:
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateActivitati ale agentiilor turistice
Informații de contact
AdresaAleea Soimii nr. 4, Băile Tuşnad, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
58.704
Profit (Lei)
22.497
Număr angajați
1
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 58.704 | 22.497 | 1.875 | 140.048 | 37.743 | 73.984 | -26.851 | 1 |
| 2023 | 33.247 | 0 | 0 | 140.537 | 40.330 | 43.913 | -49.348 | 0 |
| 2022 | 18.340 | 0 | 0 | 136.234 | 42.916 | 32.443 | -48.747 | 1 |
| 2021 | 19.767 | 0 | 0 | 109.896 | 41.619 | 20.653 | -38.899 | 1 |
| 2020 | 12.074 | 0 | 0 | 97.037 | 43.540 | 17.690 | -35.807 | 1 |
| 2019 | 40.459 | 8.069 | 672 | 97.035 | 45.461 | 23.927 | -27.647 | 1 |
| 2018 | 24.886 | 6.814 | 568 | 108.246 | 47.382 | 25.147 | -35.717 | 1 |
| 2017 | 29.447 | 5.486 | 457 | 116.372 | 49.303 | 24.539 | -42.530 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
38.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-83.78%
Lichiditate curentă
0.53
Viteza rotație active
0.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
38.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-83.78%
Profit net per salariat
22.497 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 38.32% | 0% | 0% | 0% | 0% | 19.94% | 27.38% | 18.63% |
| Marjă profit brut | 45.62% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -83.78% | 0% | 0% | 0% | 0% | -29.19% | -19.08% | -12.9% |
| Profit net per salariat | 22.497 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 8.069 Lei | 6.814 Lei | 5.486 Lei |
Viteza rotație active
0.53
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
12.99 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.53 | 0.39 | 0.24 | 0.32 | 0.2 | 0.58 | 0.34 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 12.99 zile | 60.95 zile | 448.27 zile | 355.47 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 58.704 Lei | n/a | 18.340 Lei | 19.767 Lei | 12.074 Lei | 40.459 Lei | 24.886 Lei | 29.447 Lei |
Lichiditate curentă
0.53
Lichiditate imediată
0.53
Pondere active imobilizate
33.78%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.53 | 0.31 | 0.24 | 0.19 | 0.18 | 0.25 | 0.23 | 0.21 |
| Lichiditate imediată | 0.53 | 0.31 | 0.24 | 0.19 | 0.18 | 0.25 | 0.23 | 0.21 |
| Pondere active imobilizate | 33.78% | 47.87% | 56.95% | 66.83% | 71.11% | 65.52% | 65.33% | 66.77% |
| Pondere active circulante | 66.22% | 52.13% | 43.05% | 33.17% | 28.89% | 34.48% | 34.67% | 33.23% |
©Firme.ro