Companie
Detalii identificare
Nume firmăEURO STYROL SRL
Cod unic de înregistrare RO 14679778 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2002000280301
EUIDROONRC.J2002000280301
Data înființării06.06.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2222
Această clasă include:
-fabricarea articolelor din material plastic, utilizate pentru ambalarea mărfurilor: -pungi, saci, containere, cutii, lăzi, bidoane, flacoane, recipiente, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj din material plastic,
1512
-fabricarea articolelor din material plastic, utilizate pentru ambalarea mărfurilor: -pungi, saci, containere, cutii, lăzi, bidoane, flacoane, recipiente, etc. Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de voiaj din material plastic,
1512
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
Informații de contact
Adresastr. Ion Ghica nr. 36, Satu Mare, Satu Mare
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
12.798.650
Profit (Lei)
-229.986
Număr angajați
32
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.798.650 | -229.986 | -19.166 | 7.929.095 | 12.182.977 | 6.120.573 | 10.385.749 | 32 |
| 2024 | 13.116.645 | 162.365 | 13.530 | 10.443.261 | 12.113.123 | 8.935.438 | 10.615.734 | 27 |
| 2023 | 13.551.127 | 752.037 | 62.670 | 13.176.596 | 11.213.593 | 12.816.372 | 10.853.369 | 22 |
| 2022 | 14.361.899 | 1.024.908 | 85.409 | 11.717.438 | 9.168.965 | 13.431.998 | 10.801.332 | 26 |
| 2021 | 14.274.630 | 491.322 | 40.944 | 9.931.049 | 8.606.524 | 11.045.988 | 9.776.424 | 31 |
| 2020 | 10.166.717 | 954.309 | 79.526 | 5.976.651 | 2.818.392 | 8.586.339 | 5.413.719 | 31 |
| 2019 | 9.100.354 | 318.304 | 26.525 | 5.336.878 | 2.931.398 | 6.944.614 | 4.459.410 | 29 |
| 2018 | 8.084.441 | 43.765 | 3.647 | 4.921.792 | 3.026.246 | 6.155.701 | 4.115.067 | 26 |
| 2017 | 7.324.436 | 42.991 | 3.583 | 4.174.756 | 3.396.995 | 5.059.615 | 4.071.301 | 28 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-1.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2.21%
Lichiditate curentă
0.77
Viteza rotație active
0.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-1.8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-2.21%
Profit net per salariat
-7.187 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -1.8% | 1.24% | 5.55% | 7.14% | 3.44% | 9.39% | 3.5% | 0.54% | 0.59% |
| Marjă profit brut | 0% | 1.44% | 6.62% | 8.26% | 3.98% | 11.18% | 4.2% | 0.66% | 0.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -2.21% | 1.53% | 6.93% | 9.49% | 5.03% | 17.63% | 7.14% | 1.06% | 1.06% |
| Profit net per salariat | -7.187 Lei | 6.014 Lei | 34.184 Lei | 39.420 Lei | 15.849 Lei | 30.784 Lei | 10.976 Lei | 1.683 Lei | 1.535 Lei |
Viteza rotație active
0.7
Viteza rotație stocuri
5.46
Durata medie încasare creanțe
99.85 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.7 | 0.62 | 0.56 | 0.64 | 0.73 | 0.89 | 0.92 | 0.88 | 0.87 |
| Viteza rotație stocuri | 5.46 | 8.63 | 6.2 | 4.6 | 13.63 | 10.24 | 13.2 | 5.9 | 7.77 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.85 zile | 204.97 zile | 283.77 zile | 260.21 zile | 246.1 zile | 206.43 zile | 246.02 zile | 210.03 zile | 194.49 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 399.958 Lei | 485.802 Lei | 615.960 Lei | 552.381 Lei | 460.472 Lei | 327.959 Lei | 313.805 Lei | 310.940 Lei | 261.587 Lei |
Lichiditate curentă
0.77
Lichiditate imediată
0.48
Pondere active imobilizate
66.56%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.77 | 0.86 | 0.97 | 1.15 | 1.11 | 1.44 | 1.3 | 1.25 | 1.21 |
| Lichiditate imediată | 0.48 | 0.71 | 0.81 | 0.88 | 1.01 | 1.27 | 1.17 | 0.97 | 0.99 |
| Pondere active imobilizate | 66.56% | 57.55% | 46.67% | 40.57% | 43.79% | 24.71% | 29.68% | 32.96% | 40.17% |
| Pondere active circulante | 33.44% | 42.45% | 53.33% | 59.43% | 56.21% | 75.29% | 70.32% | 67.04% | 59.83% |
©Firme.ro