Companie
Detalii identificare
Nume firmăFERERN SRL
Cod unic de înregistrare RO 14688407 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/157/2002
EUIDROONRC.J31/157/2002
Data înființării11.06.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5212
Clasa CAEN 5212 se referă la comerțul cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Industrie
A
Sector52
Obiect activitateComerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Informații de contact
Adresastr. 22 Decembrie 1989 nr. 120, Zalău, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
16.950
Profit (Lei)
303
Număr angajați
0
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 16.950 | 303 | 25 | 83.010 | 0 | 113.554 | 30.544 | 0 |
| 2023 | 15.225 | 463 | 39 | 82.478 | 1.443 | 111.277 | 30.242 | 0 |
| 2022 | 37.044 | 1.952 | 163 | 130.752 | 3.019 | 157.512 | 29.779 | 0 |
| 2021 | 30.370 | 3.929 | 327 | 137.887 | 4.595 | 161.118 | 27.826 | 0 |
| 2020 | 85.041 | 3.114 | 260 | 197.378 | 6.171 | 215.104 | 23.897 | 0 |
| 2019 | 24.109 | 189 | 16 | 195.113 | 7.747 | 208.149 | 20.783 | 0 |
| 2018 | 75.817 | 655 | 55 | 191.558 | 9.323 | 202.829 | 20.594 | 0 |
| 2017 | 79.618 | 373 | 31 | 296.957 | 10.899 | 305.997 | 19.939 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.99%
Lichiditate curentă
1.37
Viteza rotație active
0.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.99%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.79% | 3.04% | 5.27% | 12.94% | 3.66% | 0.78% | 0.86% | 0.47% |
| Marjă profit brut | 2.12% | 3.61% | 8.24% | 15.77% | 6.18% | 3.78% | 3.86% | 3.52% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.99% | 1.53% | 6.55% | 14.12% | 13.03% | 0.91% | 3.18% | 1.87% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 373 Lei |
Viteza rotație active
0.15
Viteza rotație stocuri
0.19
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.15 | 0.14 | 0.23 | 0.18 | 0.38 | 0.11 | 0.36 | 0.25 |
| Viteza rotație stocuri | 0.19 | 0.15 | 0.33 | 0.24 | 0.65 | 0.13 | 0.43 | 0.34 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 94.39 zile | 265.27 zile | 12.25 zile | 0 zile | 129.43 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 79.618 Lei |
Lichiditate curentă
1.37
Lichiditate imediată
0.27
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.37 | 1.35 | 1.2 | 1.17 | 1.09 | 1.07 | 1.06 | 1.03 |
| Lichiditate imediată | 0.27 | 0.1 | 0.35 | 0.25 | 0.42 | 0.11 | 0.15 | 0.24 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 1.28% | 1.88% | 2.77% | 2.79% | 3.59% | 4.39% | 3.44% |
| Pondere active circulante | 100% | 98.72% | 98.12% | 97.23% | 97.21% | 96.41% | 95.61% | 96.56% |
©Firme.ro