Companie
Detalii identificare
Nume firmăMINPREST SERV SA
Cod unic de înregistrare RO 14814483 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2002000298186
EUIDROONRC.J2002000298186
Data înființării14.08.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8425
Această clasă include:
-lupta împotriva incendiilor şi prevenirea acestora: -administrarea şi funcţionarea corpurilor permanente de pompieri şi a corpurilor auxiliare de pompieri însărcinate cu prevenirea şi lupta împotriva incendiilor, salvarea persoanelor şi animalelor, asistenţa în cazul catastrofelor naturale, inundaţii, accidente de circulaţie etc. Această clasă exclude: -serviciile de pază contra incendiilor forestiere,
0240 -serviciile de lupta împotriva incendiilor de pe terenurile de extracţie a ţiţeiului şi gazelor,
0910 -serviciile de prevenire şi stingere a incendiilor din aeroporturi, asigurate de către unităţi nespecializate,
5223
-lupta împotriva incendiilor şi prevenirea acestora: -administrarea şi funcţionarea corpurilor permanente de pompieri şi a corpurilor auxiliare de pompieri însărcinate cu prevenirea şi lupta împotriva incendiilor, salvarea persoanelor şi animalelor, asistenţa în cazul catastrofelor naturale, inundaţii, accidente de circulaţie etc. Această clasă exclude: -serviciile de pază contra incendiilor forestiere,
0240 -serviciile de lupta împotriva incendiilor de pe terenurile de extracţie a ţiţeiului şi gazelor,
0910 -serviciile de prevenire şi stingere a incendiilor din aeroporturi, asigurate de către unităţi nespecializate,
5223
Industrie
Administraţie publică şi apărare; asigurări sociale din sistemul public
SectorAdministratie publica si aparare; asigurari sociale din sistemul public
Obiect activitateActivitati de lupta impotriva incendiilor si de prevenire a acestora
Informații de contact
AdresaVîrt, Gorj
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
67.853.126
Profit (Lei)
366.574
Număr angajați
1.091
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 67.853.126 | 366.574 | 30.548 | 8.283.657 | 915.275 | 13.637.775 | 5.553.573 | 1.091 |
| 2023 | 58.240.666 | 527.966 | 43.997 | 6.914.187 | 1.093.271 | 11.555.446 | 5.415.978 | 1.082 |
| 2022 | 44.487.375 | 998.366 | 83.197 | 4.303.545 | 1.310.099 | 8.585.980 | 5.360.438 | 1.059 |
| 2021 | 35.579.534 | 1.322.318 | 110.193 | 3.604.893 | 1.507.610 | 7.620.344 | 4.836.845 | 973 |
| 2020 | 33.442.783 | -1.268.963 | -105.747 | 5.633.739 | 1.004.854 | 10.260.021 | 3.010.525 | 923 |
| 2019 | 31.313.682 | 88.057 | 7.338 | 6.633.003 | 896.161 | 10.204.852 | 4.323.516 | 0 |
| 2018 | 31.726.918 | 156.756 | 13.063 | 5.188.839 | 1.130.883 | 8.811.553 | 4.615.235 | 1.049 |
| 2017 | 24.553.052 | 59.044 | 4.920 | 2.513.463 | 1.025.514 | 5.982.039 | 4.467.511 | 934 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.6%
Lichiditate curentă
1.65
Viteza rotație active
4.66
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.6%
Profit net per salariat
336 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.54% | 0.91% | 2.24% | 3.72% | -3.79% | 0.28% | 0.49% | 0.24% |
| Marjă profit brut | 0.81% | 1.15% | 2.33% | 3.72% | 0% | 0.62% | 0.64% | 0.5% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.6% | 9.75% | 18.62% | 27.34% | -42.15% | 2.04% | 3.4% | 1.32% |
| Profit net per salariat | 336 Lei | 488 Lei | 943 Lei | 1.359 Lei | -1.375 Lei | n/a | 149 Lei | 63 Lei |
Viteza rotație active
4.66
Viteza rotație stocuri
604.27
Durata medie încasare creanțe
52.44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.66 | 4.6 | 4.5 | 3.9 | 2.97 | 2.82 | 3.19 | 3.5 |
| Viteza rotație stocuri | 604.27 | 459.74 | 330.74 | 363.34 | 162.5 | 261.79 | 237.35 | 190.26 |
| Durata medie încasare creanțe | 52.44 zile | 53.85 zile | 54.68 zile | 62.04 zile | 97.19 zile | 107.53 zile | 93.28 zile | 74.01 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 62.194 Lei | 53.827 Lei | 42.009 Lei | 36.567 Lei | 36.233 Lei | n/a | 30.245 Lei | 26.288 Lei |
Lichiditate curentă
1.65
Lichiditate imediată
1.63
Pondere active imobilizate
6.29%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.65 | 1.67 | 2 | 2.11 | 1.82 | 1.54 | 1.7 | 2.38 |
| Lichiditate imediată | 1.63 | 1.65 | 1.96 | 2.09 | 1.78 | 1.52 | 1.67 | 2.33 |
| Pondere active imobilizate | 6.29% | 8.64% | 13.24% | 16.52% | 8.92% | 8.07% | 11.37% | 14.63% |
| Pondere active circulante | 93.71% | 91.36% | 86.76% | 83.48% | 91.08% | 91.93% | 88.63% | 85.37% |
©Firme.ro
