Companie
Detalii identificare
Nume firmăTOMI LAND S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 15007813 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2240/2002
EUIDROONRC.J12/2240/2002
Data înființării13.11.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
Adresastr. Otelarilor nr. 13, Câmpia Turzii, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.485.586
Profit (Lei)
40.558
Număr angajați
3
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.485.586 | 40.558 | 3.380 | 295.652 | 26.557 | 834.162 | 565.067 | 3 |
| 2024 | 2.549.306 | 97.393 | 8.116 | 247.874 | 32.017 | 738.805 | 524.800 | 3 |
| 2023 | 2.562.665 | 104.105 | 8.675 | 270.476 | 51.130 | 647.108 | 427.762 | 4 |
| 2022 | 2.172.852 | 55.011 | 4.584 | 357.546 | 68.436 | 612.868 | 323.758 | 5 |
| 2021 | 1.885.536 | 117.895 | 9.825 | 195.211 | 3.302 | 460.630 | 268.721 | 4 |
| 2020 | 2.126.690 | 163.178 | 13.598 | 150.476 | 7.927 | 294.037 | 151.488 | 3 |
| 2019 | 1.971.552 | 138.923 | 11.577 | 461.755 | 9.570 | 441.163 | -11.022 | 5 |
| 2018 | 1.647.112 | 174.479 | 14.540 | 690.813 | 15.104 | 525.914 | -149.795 | 3 |
| 2017 | 1.250.143 | 117.293 | 9.774 | 810.391 | 21.354 | 464.763 | -324.274 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.18%
Lichiditate curentă
2.82
Viteza rotație active
2.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.18%
Profit net per salariat
13.519 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.63% | 3.82% | 4.06% | 2.53% | 6.25% | 7.67% | 7.05% | 10.59% | 9.38% |
| Marjă profit brut | 2.04% | 4.58% | 4.79% | 3.39% | 7.14% | 8.41% | 8.06% | 11.63% | 10.33% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.18% | 18.56% | 24.34% | 16.99% | 43.87% | 100% | -1260.42% | -116.48% | -36.17% |
| Profit net per salariat | 13.519 Lei | 32.464 Lei | 26.026 Lei | 11.002 Lei | 29.474 Lei | 54.393 Lei | 27.785 Lei | 58.160 Lei | 39.098 Lei |
Viteza rotație active
2.89
Viteza rotație stocuri
3.15
Durata medie încasare creanțe
2.48 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.89 | 3.31 | 3.67 | 3.19 | 4.06 | 7.04 | 4.37 | 3.04 | 2.57 |
| Viteza rotație stocuri | 3.15 | 3.56 | 4.17 | 3.63 | 4.27 | 7.36 | 4.56 | 3.21 | 2.7 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.48 zile | 4.35 zile | 1.31 zile | 1.15 zile | 2.59 zile | 0.61 zile | 0.78 zile | 2.8 zile | 0.76 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 828.529 Lei | 849.769 Lei | 640.666 Lei | 434.570 Lei | 471.384 Lei | 708.897 Lei | 394.310 Lei | 549.037 Lei | 416.714 Lei |
Lichiditate curentă
2.82
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
3.09%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.82 | 2.98 | 2.39 | 1.71 | 2.36 | 1.95 | 0.96 | 0.76 | 0.57 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.09 | 0.12 | 0.04 | 0.1 | 0.03 | 0.02 | 0.02 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 3.09% | 4.15% | 7.32% | 10.04% | 0.71% | 2.63% | 2.12% | 2.79% | 4.39% |
| Pondere active circulante | 96.91% | 95.85% | 92.68% | 89.96% | 99.29% | 97.37% | 97.88% | 97.21% | 95.61% |
©Firme.ro