Companie
Detalii identificare
Nume firmăBOSTAR SRL
Cod unic de înregistrare RO 15011253 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/302/2002
EUIDROONRC.J21/302/2002
Data înființării14.11.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
161
Această clasă include:
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateActivitati auxiliare pentru productia vegetala
Informații de contact
AdresaSpicului nr. 22, Coşereni, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.723.833
Profit (Lei)
223.611
Număr angajați
5
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.723.833 | 223.611 | 18.634 | 1.471.578 | 625.106 | 1.225.007 | 378.535 | 5 |
| 2024 | 2.149.909 | 220.243 | 18.354 | 435.603 | 843.320 | 1.154.985 | 1.562.702 | 7 |
| 2023 | 2.673.794 | 557.194 | 46.433 | 261.459 | 378.152 | 1.426.857 | 1.543.550 | 8 |
| 2022 | 2.971.348 | 495.298 | 41.275 | 238.501 | 312.883 | 1.134.801 | 1.209.183 | 8 |
| 2021 | 3.059.120 | 567.908 | 47.326 | 207.991 | 322.636 | 839.763 | 954.408 | 11 |
| 2020 | 3.810.629 | 1.116.893 | 93.074 | 232.991 | 473.889 | 1.261.392 | 1.502.290 | 14 |
| 2019 | 3.485.453 | 714.310 | 59.526 | 224.390 | 378.720 | 1.148.962 | 1.303.292 | 13 |
| 2018 | 2.966.945 | 299.315 | 24.943 | 208.797 | 428.500 | 769.279 | 988.982 | 11 |
| 2017 | 2.881.113 | 430.819 | 35.902 | 257.633 | 382.227 | 765.073 | 889.667 | 11 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.07%
Lichiditate curentă
0.83
Viteza rotație active
0.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.07%
Profit net per salariat
44.722 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.97% | 10.24% | 20.84% | 16.67% | 18.56% | 29.31% | 20.49% | 10.09% | 14.95% |
| Marjă profit brut | 16.51% | 12.62% | 21.6% | 17.53% | 19.51% | 30.24% | 21.54% | 12.11% | 17.91% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 59.07% | 14.09% | 36.1% | 40.96% | 59.5% | 74.35% | 54.81% | 30.26% | 48.42% |
| Profit net per salariat | 44.722 Lei | 31.463 Lei | 69.649 Lei | 61.912 Lei | 51.628 Lei | 79.778 Lei | 54.947 Lei | 27.210 Lei | 39.165 Lei |
Viteza rotație active
0.93
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
89.91 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.93 | 1.08 | 1.48 | 2.05 | 2.63 | 2.2 | 2.28 | 2.48 | 2.51 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 107.06 | 118 | 0 | 0 | 0 | 55324.65 | 454.08 | 188.83 |
| Durata medie încasare creanțe | 89.91 zile | 71.45 zile | 75.14 zile | 72.34 zile | 55.43 zile | 71.52 zile | 79.6 zile | 71.83 zile | 70.8 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 344.767 Lei | 307.130 Lei | 334.224 Lei | 371.419 Lei | 278.102 Lei | 272.188 Lei | 268.112 Lei | 269.722 Lei | 261.919 Lei |
Lichiditate curentă
0.83
Lichiditate imediată
0.83
Pondere active imobilizate
33.79%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.83 | 2.65 | 5.46 | 4.76 | 4.04 | 5.41 | 5.12 | 3.68 | 2.97 |
| Lichiditate imediată | 0.83 | 2.61 | 5.37 | 4.76 | 4.04 | 5.41 | 5.12 | 3.65 | 2.91 |
| Pondere active imobilizate | 33.79% | 42.2% | 20.95% | 21.61% | 27.76% | 27.31% | 24.79% | 35.77% | 33.32% |
| Pondere active circulante | 66.21% | 57.8% | 79.05% | 78.39% | 72.24% | 72.69% | 75.21% | 64.23% | 66.68% |
©Firme.ro