Companie
Detalii identificare
Nume firmăRCB DEVELOPMENT & CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare RO 15015786 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2002000962263
EUIDROONRC.J2002000962263
Data înființării15.11.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4110
Această clasă include:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateDezvoltare (promovare) imobiliara
Informații de contact
AdresaPandurilor nr. 44, Loc. Târgu Mureş | Municipiul Târgu Mureş, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
4.500
Profit (Lei)
-386.634
Număr angajați
0
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.500 | -386.634 | -32.220 | 23.081.935 | 6.042.282 | 46.573 | -16.992.138 | 0 |
| 2023 | 628.474 | 65.803 | 5.484 | 22.992.176 | 6.042.282 | 341.138 | -16.605.504 | 2 |
| 2022 | 641.311 | 0 | 0 | 22.940.591 | 6.039.383 | 227.125 | -16.671.306 | 2 |
| 2021 | 644.531 | 0 | 0 | 23.340.015 | 6.044.189 | 850.724 | -16.442.304 | 2 |
| 2020 | 4.185.977 | 1.516.568 | 126.381 | 23.507.079 | 6.040.823 | 1.923.228 | -15.542.844 | 2 |
| 2019 | 886.697 | 0 | 0 | 24.936.378 | 7.154.281 | 719.315 | -17.059.412 | 2 |
| 2018 | 626.343 | 0 | 0 | 24.734.053 | 7.279.231 | 662.970 | -16.789.367 | 2 |
| 2017 | 1.012.569 | 0 | 0 | 26.775.259 | 10.159.920 | 617.547 | -15.997.792 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-8591.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.28%
Lichiditate curentă
0
Viteza rotație active
0
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8591.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.28%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8591.87% | 10.47% | 0% | 0% | 36.23% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 11.47% | 0% | 0% | 37.23% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.28% | -0.4% | 0% | 0% | -9.76% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 32.902 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 758.284 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0
Viteza rotație stocuri
0.14
Durata medie încasare creanțe
1004.48 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0 | 0.1 | 0.1 | 0.09 | 0.53 | 0.11 | 0.08 | 0.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0.14 | 19.74 | 20.14 | 20.24 | 131.48 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1004.48 zile | 171.67 zile | 90.27 zile | 451.47 zile | 144.57 zile | 275.26 zile | 356.72 zile | 205.26 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 314.237 Lei | 320.656 Lei | 322.266 Lei | 2.092.989 Lei | 443.349 Lei | 313.172 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
99.24%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0 | 0.01 | 0.01 | 0.04 | 0.08 | 0.03 | 0.03 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.01 | 0.01 | 0.04 | 0.08 | 0.03 | 0.03 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 99.24% | 94.66% | 96.38% | 87.66% | 75.85% | 90.86% | 91.65% | 94.27% |
| Pondere active circulante | 0.76% | 5.34% | 3.62% | 12.34% | 24.15% | 9.14% | 8.35% | 5.73% |
©Firme.ro