Companie
Detalii identificare
Nume firmăPARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD SA
Cod unic de înregistrare RO 15063988 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2002000350523
EUIDROONRC.J2002000350523
Data înființării05.12.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8413
Această clasă include:
-administraţia publică şi reglementarea, inclusiv alocarea subvenţiilor, diferitelor sectoare economice, precum: -agricultură -amenajarea terenurilor -energie şi resurse miniere -infrastructură -transporturi -comunicaţii -hoteluri şi turism -comerţ cu ridicata şi cu amănuntul -administrarea politicilor de cercetare-dezvoltare şi a fondurilor asociate pentru îmbunătăţirea performanţei economice -administrarea problemelor generale privind forţa de muncă -implementarea politicilor de dezvoltare regională, de exemplu pentru reducerea şomajului Această clasă exclude: -activităţi de cercetare şi dezvoltare experimentală,
diviziunea 72
-administraţia publică şi reglementarea, inclusiv alocarea subvenţiilor, diferitelor sectoare economice, precum: -agricultură -amenajarea terenurilor -energie şi resurse miniere -infrastructură -transporturi -comunicaţii -hoteluri şi turism -comerţ cu ridicata şi cu amănuntul -administrarea politicilor de cercetare-dezvoltare şi a fondurilor asociate pentru îmbunătăţirea performanţei economice -administrarea problemelor generale privind forţa de muncă -implementarea politicilor de dezvoltare regională, de exemplu pentru reducerea şomajului Această clasă exclude: -activităţi de cercetare şi dezvoltare experimentală,
diviziunea 72
Industrie
Administraţie publică şi apărare; asigurări sociale din sistemul public
SectorAdministratie publica si aparare; asigurari sociale din sistemul public
Obiect activitateReglementarea si eficientizarea activitatilor economice
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
5.805.304
Profit (Lei)
99.405
Număr angajați
23
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.805.304 | 99.405 | 8.284 | 3.887.923 | 3.833.792 | 5.166.477 | 3.689.526 | 23 |
| 2024 | 4.969.806 | 34.426 | 2.869 | 4.236.719 | 4.114.085 | 5.135.575 | 3.590.121 | 22 |
| 2023 | 4.868.565 | 42.556 | 3.546 | 4.947.947 | 4.392.121 | 5.524.274 | 3.545.628 | 21 |
| 2022 | 4.847.310 | 45.549 | 3.796 | 5.457.881 | 4.522.879 | 5.870.961 | 3.513.139 | 25 |
| 2021 | 3.735.196 | 19.315 | 1.610 | 2.183.295 | 2.184.277 | 4.957.510 | 3.467.589 | 26 |
| 2020 | 3.333.785 | 47.559 | 3.963 | 1.670.144 | 1.971.010 | 4.638.311 | 3.448.274 | 27 |
| 2019 | 4.019.020 | -75.736 | -6.311 | 1.317.406 | 1.931.232 | 4.418.177 | 3.400.715 | 18 |
| 2018 | 6.841.872 | 110.803 | 9.234 | 1.200.052 | 1.964.455 | 4.590.827 | 3.587.254 | 13 |
| 2017 | 6.732.857 | 460.617 | 38.385 | 1.317.549 | 1.717.325 | 5.011.009 | 3.476.451 | 17 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.69%
Lichiditate curentă
1.33
Viteza rotație active
0.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.69%
Profit net per salariat
4.322 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.71% | 0.69% | 0.87% | 0.94% | 0.52% | 1.43% | -1.88% | 1.62% | 6.84% |
| Marjă profit brut | 2.12% | 0.99% | 1.18% | 1.3% | 0.85% | 1.83% | 0% | 2% | 8.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.69% | 0.96% | 1.2% | 1.3% | 0.56% | 1.38% | -2.23% | 3.09% | 13.25% |
| Profit net per salariat | 4.322 Lei | 1.565 Lei | 2.026 Lei | 1.822 Lei | 743 Lei | 1.761 Lei | -4.208 Lei | 8.523 Lei | 27.095 Lei |
Viteza rotație active
0.65
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
314.36 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.65 | 0.54 | 0.49 | 0.47 | 0.52 | 0.5 | 0.63 | 1.04 | 1 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 3463.28 | 3392.73 | 3377.92 | 2602.92 | 2323.2 | 2800.71 | 4781.18 | 4705 |
| Durata medie încasare creanțe | 314.36 zile | 375.17 zile | 405.68 zile | 428.83 zile | 476.7 zile | 499.77 zile | 394.45 zile | 243.38 zile | 261.42 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 252.405 Lei | 225.900 Lei | 231.836 Lei | 193.892 Lei | 143.661 Lei | 123.474 Lei | 223.279 Lei | 526.298 Lei | 396.050 Lei |
Lichiditate curentă
1.33
Lichiditate imediată
1.33
Pondere active imobilizate
42.6%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.33 | 1.21 | 1.12 | 1.08 | 2.27 | 2.78 | 3.35 | 3.83 | 3.8 |
| Lichiditate imediată | 1.33 | 1.21 | 1.12 | 1.08 | 2.27 | 2.78 | 3.35 | 3.82 | 3.8 |
| Pondere active imobilizate | 42.6% | 44.48% | 44.29% | 43.51% | 30.58% | 29.82% | 30.42% | 29.97% | 25.52% |
| Pondere active circulante | 57.4% | 55.52% | 55.71% | 56.49% | 69.42% | 70.18% | 69.58% | 70.03% | 74.48% |
©Firme.ro