Companie
Detalii identificare
Nume firmăFRANCO SRL
Cod unic de înregistrare RO 15093563 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/1015/2002
EUIDROONRC.J20/1015/2002
Data înființării16.12.2002 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6209
Această clasă include alte activităţi privind tehnologia informaţiei şi activităţi anexe care nu sunt clasificate în altă parte, cum ar fi: -servicii de recuperare a informaţiilor din calculatoare în caz de dezastru -instalarea calculatoarelor personale -servicii de instalare a software Această clasă exclude: -instalarea calculatoarelor de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi a echipamentelor similare,
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateAlte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
Informații de contact
AdresaMihai Viteazu nr. 14, Hunedoara, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.383.703
Profit (Lei)
15.821
Număr angajați
13
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.383.703 | 15.821 | 1.318 | 1.412.492 | 4.349.641 | 998.066 | 2.015.766 | 13 |
| 2023 | 2.161.136 | 0 | 0 | 1.755.785 | 4.415.818 | 1.476.627 | 1.999.945 | 8 |
| 2022 | 2.305.323 | 278.070 | 23.173 | 789.953 | 2.577.190 | 2.475.660 | 2.012.878 | 15 |
| 2021 | 1.966.582 | 675.849 | 56.321 | 286.040 | 1.195.952 | 3.074.915 | 1.734.808 | 12 |
| 2020 | 1.617.613 | 389.667 | 32.472 | 79.550 | 481.131 | 657.378 | 1.058.959 | 10 |
| 2019 | 2.232.701 | 458.632 | 38.219 | 108.695 | 453.647 | 324.340 | 669.292 | 15 |
| 2018 | 1.962.252 | 205.531 | 17.128 | 147.230 | 135.311 | 222.579 | 210.660 | 16 |
| 2017 | 1.891.166 | 114.418 | 9.535 | 178.925 | 135.367 | 158.687 | 115.129 | 18 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.78%
Lichiditate curentă
0.71
Viteza rotație active
0.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.78%
Profit net per salariat
1.217 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.66% | 0% | 12.06% | 34.37% | 24.09% | 20.54% | 10.47% | 6.05% |
| Marjă profit brut | 1.18% | 0% | 12.93% | 35.16% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.78% | 0% | 13.81% | 38.96% | 36.8% | 68.52% | 97.57% | 99.38% |
| Profit net per salariat | 1.217 Lei | 0 Lei | 18.538 Lei | 56.321 Lei | 38.967 Lei | 30.575 Lei | 12.846 Lei | 6.357 Lei |
Viteza rotație active
0.45
Viteza rotație stocuri
9.38
Durata medie încasare creanțe
68.84 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.45 | 0.37 | 0.46 | 0.46 | 1.42 | 2.87 | 5.48 | 6.43 |
| Viteza rotație stocuri | 9.38 | 5.84 | 6.33 | 9.89 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 68.84 zile | 180.66 zile | 322.35 zile | 462.98 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 183.362 Lei | 270.142 Lei | 153.688 Lei | 163.882 Lei | 161.761 Lei | 148.847 Lei | 122.641 Lei | 105.065 Lei |
Lichiditate curentă
0.71
Lichiditate imediată
0.53
Pondere active imobilizate
81.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.71 | 0.84 | 3.13 | 10.75 | 8.26 | 2.98 | 1.51 | 0.89 |
| Lichiditate imediată | 0.53 | 0.63 | 2.67 | 10.05 | 8.26 | 2.98 | 1.51 | 0.89 |
| Pondere active imobilizate | 81.34% | 74.94% | 51% | 28% | 42.26% | 58.31% | 37.81% | 46.03% |
| Pondere active circulante | 18.66% | 25.06% | 49% | 72% | 57.74% | 41.69% | 62.19% | 53.97% |
©Firme.ro