Companie
Detalii identificare
Nume firmăESER CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare RO 15126571 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/22/2003
EUIDROONRC.J20/22/2003
Data înființării14.01.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4613
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu material lemnos si materiale de constructii
Informații de contact
Adresastr. Preot Nistor Socaciu nr. 30, Simeria, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
461.400
Profit (Lei)
310.388
Număr angajați
2
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 461.400 | 310.388 | 25.866 | 34.822 | 14.226 | 331.553 | 310.957 | 2 |
| 2024 | 581.550 | 384.627 | 32.052 | 89.380 | 22.536 | 452.040 | 385.196 | 2 |
| 2023 | 769.844 | 519.322 | 43.277 | 191.045 | 17.907 | 693.029 | 519.891 | 2 |
| 2022 | 975.333 | 923.802 | 76.984 | 352.412 | 39.769 | 1.244.904 | 932.261 | 2 |
| 2021 | 272.096 | 166.039 | 13.837 | 103.658 | 217.447 | 60.709 | 174.498 | 3 |
| 2020 | 575.465 | 396.152 | 33.013 | 227.374 | 249.505 | 382.608 | 404.739 | 3 |
| 2019 | 667.596 | 441.905 | 36.825 | 198.145 | 284.537 | 364.100 | 450.492 | 3 |
| 2018 | 238.193 | 44.802 | 3.734 | 279.480 | 346.815 | 31.252 | 98.587 | 3 |
| 2017 | 195.720 | 11.295 | 941 | 366.467 | 412.227 | 8.025 | 53.785 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
67.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.82%
Lichiditate curentă
9.52
Viteza rotație active
1.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
67.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.82%
Profit net per salariat
155.194 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 67.27% | 66.14% | 67.46% | 94.72% | 61.02% | 68.84% | 66.19% | 18.81% | 5.77% |
| Marjă profit brut | 69.27% | 78.45% | 80.21% | 95.98% | 62.23% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.82% | 99.85% | 99.89% | 99.09% | 95.15% | 97.88% | 98.09% | 45.44% | 21% |
| Profit net per salariat | 155.194 Lei | 192.314 Lei | 259.661 Lei | 461.901 Lei | 55.346 Lei | 132.051 Lei | 147.302 Lei | 14.934 Lei | 3.765 Lei |
Viteza rotație active
1.33
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
232.07 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.33 | 1.23 | 1.08 | 0.76 | 0.98 | 0.91 | 1.03 | 0.63 | 0.47 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 232.07 zile | 248.82 zile | 234.08 zile | 460.32 zile | 53.7 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 230.700 Lei | 290.775 Lei | 384.922 Lei | 487.667 Lei | 90.699 Lei | 191.822 Lei | 222.532 Lei | 79.398 Lei | 65.240 Lei |
Lichiditate curentă
9.52
Lichiditate imediată
9.52
Pondere active imobilizate
4.11%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9.52 | 5.06 | 3.63 | 3.53 | 0.59 | 1.68 | 1.84 | 0.11 | 0.02 |
| Lichiditate imediată | 9.52 | 5.06 | 3.63 | 3.53 | 0.59 | 1.68 | 1.84 | 0.11 | 0.02 |
| Pondere active imobilizate | 4.11% | 4.75% | 2.52% | 3.1% | 78.17% | 39.47% | 43.87% | 91.73% | 98.09% |
| Pondere active circulante | 95.89% | 95.25% | 97.48% | 96.9% | 21.83% | 60.53% | 56.13% | 8.27% | 1.91% |
©Firme.ro