Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRINITY MEDIA SOFT SRL
Cod unic de înregistrare RO 15127763 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003000382406
EUIDROONRC.J2003000382406
Data înființării15.01.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2231
Clasa CAEN 2231 se referă la activități de reproducere pe suporturi a înregistrărilor audio, cum ar fi CD-uri, DVD-uri sau casete. Acest tip de activitate este încadrat în sectiunea A - Agricultură, silvicultură și pescuit, diviziunea 22 - Producția și reproducerea produselor media, și grupa 223 - Reproducerea înregistrărilor audio și a videoclipurilor.
Industrie
A
Sector22
Obiect activitateReproducerea pe suporți a înregistrărilor audio
Informații de contact
AdresaB-Dul Constantin Brâncoveanu nr. 109, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
301.241
Profit (Lei)
103.136
Număr angajați
2
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 301.241 | 103.136 | 8.595 | 200.507 | 13.009 | 220.149 | 33.302 | 2 |
| 2023 | 234.137 | 38.282 | 3.190 | 244.879 | 18.213 | 155.214 | -69.834 | 2 |
| 2022 | 173.180 | 10.932 | 911 | 255.866 | 18.322 | 128.024 | -108.116 | 2 |
| 2021 | 161.915 | 0 | 0 | 226.400 | 38.310 | 44.489 | -119.241 | 2 |
| 2020 | 148.555 | 0 | 0 | 163.776 | 58.298 | 78.980 | -26.305 | 2 |
| 2019 | 142.837 | 0 | 0 | 169.580 | 78.287 | 118.430 | 27.286 | 2 |
| 2018 | 218.026 | 1.716 | 143 | 174.298 | 98.275 | 171.753 | 96.589 | 3 |
| 2017 | 210.072 | 99.425 | 8.285 | 132.795 | 0 | 227.067 | 94.872 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.1
Viteza rotație active
1.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
51.568 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.24% | 16.35% | 6.31% | 0% | 0% | 0% | 0.79% | 47.33% |
| Marjă profit brut | 35.51% | 17.36% | 7.32% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -54.82% | -10.11% | 0% | 0% | 0% | 1.78% | 100% |
| Profit net per salariat | 51.568 Lei | 19.141 Lei | 5.466 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 572 Lei | 33.142 Lei |
Viteza rotație active
1.29
Viteza rotație stocuri
1.95
Durata medie încasare creanțe
61.81 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.29 | 1.35 | 1.18 | 1.96 | 1.08 | 0.73 | 0.81 | 0.93 |
| Viteza rotație stocuri | 1.95 | 2.47 | 3.55 | 5.96 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 61.81 zile | 72.62 zile | 118.91 zile | 35.44 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 150.621 Lei | 117.069 Lei | 86.590 Lei | 80.958 Lei | 74.278 Lei | 71.419 Lei | 72.675 Lei | 70.024 Lei |
Lichiditate curentă
1.1
Lichiditate imediată
0.33
Pondere active imobilizate
5.58%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.1 | 0.63 | 0.5 | 0.2 | 0.48 | 0.7 | 0.99 | 1.71 |
| Lichiditate imediată | 0.33 | 0.25 | 0.31 | 0.08 | 0.48 | 0.7 | 0.99 | 1.71 |
| Pondere active imobilizate | 5.58% | 10.5% | 12.52% | 46.27% | 42.47% | 39.8% | 36.39% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.42% | 89.5% | 87.48% | 53.73% | 57.53% | 60.2% | 63.61% | 100% |
©Firme.ro