Companie
Detalii identificare
Nume firmăSORELADI SRL
Cod unic de înregistrare15172918 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/123/2003
EUIDROONRC.J17/123/2003
Data înființării31.01.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4690
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat
Informații de contact
Adresastr. 1 Decembrie 1918 nr. 91A, Tecuci, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
111.658
Profit (Lei)
33
Număr angajați
1
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 111.658 | 33 | 3 | 13.222 | 43.902 | 45.926 | 76.606 | 1 |
| 2024 | 117.364 | 16.247 | 1.354 | 10.106 | 43.902 | 42.777 | 76.573 | 2 |
| 2023 | 119.528 | 29.899 | 2.492 | 10.495 | 43.902 | 26.918 | 60.325 | 1 |
| 2022 | 120.233 | 29.775 | 2.481 | 13.120 | 1.585 | 52.832 | 41.297 | 1 |
| 2021 | 84.632 | 14.829 | 1.236 | 6.677 | 1.585 | 16.614 | 11.522 | 1 |
| 2020 | 85.192 | 517 | 43 | 17.596 | 1.585 | 12.704 | -3.307 | 3 |
| 2019 | 106.565 | 0 | 0 | 13.934 | 1.585 | 8.525 | -3.824 | 2 |
| 2018 | 95.729 | 0 | 0 | 7.279 | 1.585 | 20.409 | 14.715 | 2 |
| 2017 | 99.620 | 20.463 | 1.705 | 6.528 | 1.585 | 23.213 | 18.270 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.04%
Lichiditate curentă
3.47
Viteza rotație active
1.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.04%
Profit net per salariat
33 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.03% | 13.84% | 25.01% | 24.76% | 17.52% | 0.61% | 0% | 0% | 20.54% |
| Marjă profit brut | 0.88% | 14.76% | 25.87% | 26% | 18.51% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.04% | 21.22% | 49.56% | 72.1% | 100% | -15.63% | 0% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | 33 Lei | 8.124 Lei | 29.899 Lei | 29.775 Lei | 14.829 Lei | 172 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 20.463 Lei |
Viteza rotație active
1.24
Viteza rotație stocuri
14.68
Durata medie încasare creanțe
8.04 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.24 | 1.35 | 1.69 | 2.21 | 4.65 | 5.96 | 10.54 | 4.35 | 4.02 |
| Viteza rotație stocuri | 14.68 | 19.79 | 4.96 | 5.86 | 6.84 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.04 zile | 4.89 zile | 4.8 zile | 4.77 zile | 6.78 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 111.658 Lei | 58.682 Lei | 119.528 Lei | 120.233 Lei | 84.632 Lei | 28.397 Lei | 53.283 Lei | 47.865 Lei | 99.620 Lei |
Lichiditate curentă
3.47
Lichiditate imediată
2.9
Pondere active imobilizate
48.87%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.47 | 4.23 | 2.56 | 4.03 | 2.49 | 0.72 | 0.61 | 2.8 | 3.56 |
| Lichiditate imediată | 2.9 | 3.65 | 0.27 | 2.46 | 0.64 | 0.72 | 0.61 | 2.8 | 3.56 |
| Pondere active imobilizate | 48.87% | 50.65% | 61.99% | 2.91% | 8.71% | 11.09% | 15.68% | 7.21% | 6.39% |
| Pondere active circulante | 51.13% | 49.35% | 38.01% | 97.09% | 91.29% | 88.91% | 84.32% | 92.79% | 93.61% |
©Firme.ro