Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO MIRCIN SRL
Cod unic de înregistrare RO 15270380 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/259/2003
EUIDROONRC.J20/259/2003
Data înființării07.03.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
161
Această clasă include:
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
-activităţi agricole pe bază de contract sau cu plată: -pregătirea terenului -stabilirea culturilor -tratarea culturilor -stropirea culturilor, inclusiv din aer -curăţarea pomilor fructiferi şi tăierea viilor -transplantarea orezului, răritul sfeclei -recoltarea -controlul dăunătorilor (inclusiv rozătoare) din agricultură -întreţinerea terenului agricol în bune condiţii agricole şi de mediu -utilizarea echipamentelor de irigaţii
Această clasă include de asemenea:
-închirierea maşinilor agricole cu operatori şi echipaje de lucrători mecanici specializaţi Această clasă exclude: -activităţi după recoltare,
0163 -lucrări de drenaj a terenurilor agricole,
4312 -activităţi de arhitectură peisagistică,
7111 -activităţi ale agronomilor şi economiştilor agricoli,
7490 -grădinăritul peisagistic,
8130 -organizarea expoziţiilor şi târgurilor agricole,
8230
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateActivitati auxiliare pentru productia vegetala
Informații de contact
Adresacom. Beriu nr. 25, Orăstioara De Jos, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
316.384
Profit (Lei)
60.765
Număr angajați
2
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 316.384 | 60.765 | 5.064 | 710.552 | 220.042 | 1.067.406 | 487.669 | 2 |
| 2023 | 189.973 | 1.448 | 121 | 661.915 | 280.496 | 897.550 | 426.904 | 0 |
| 2022 | 324.311 | 233.604 | 19.467 | 615.521 | 253.450 | 876.754 | 425.456 | 0 |
| 2021 | 138.202 | 184.776 | 15.398 | 175.201 | 220.903 | 763.075 | 719.550 | 0 |
| 2020 | 138.977 | 2.079 | 173 | 169.609 | 266.413 | 527.197 | 534.774 | 2 |
| 2019 | 379.138 | 257.231 | 21.436 | 124.245 | 301.189 | 444.979 | 532.696 | 2 |
| 2018 | 198.147 | 1.178 | 98 | 55.040 | 133.538 | 287.372 | 276.643 | 1 |
| 2017 | 276.770 | 135.118 | 11.260 | 34.022 | 144.498 | 254.216 | 275.465 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.46%
Lichiditate curentă
1.5
Viteza rotație active
0.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.46%
Profit net per salariat
30.383 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.21% | 0.76% | 72.03% | 133.7% | 1.5% | 67.85% | 0.59% | 48.82% |
| Marjă profit brut | 19.67% | 1.91% | 72.87% | 135.81% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.46% | 0.34% | 54.91% | 25.68% | 0.39% | 48.29% | 0.43% | 49.05% |
| Profit net per salariat | 30.383 Lei | n/a | n/a | n/a | 1.040 Lei | 128.616 Lei | 1.178 Lei | 67.559 Lei |
Viteza rotație active
0.25
Viteza rotație stocuri
0.66
Durata medie încasare creanțe
438.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.25 | 0.16 | 0.29 | 0.14 | 0.18 | 0.51 | 0.47 | 0.69 |
| Viteza rotație stocuri | 0.66 | 0.44 | 0.74 | 0.47 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 438.08 zile | 614.1 zile | 292.77 zile | 542.55 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 158.192 Lei | n/a | n/a | n/a | 69.489 Lei | 189.569 Lei | 198.147 Lei | 138.385 Lei |
Lichiditate curentă
1.5
Lichiditate imediată
0.83
Pondere active imobilizate
17.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.5 | 1.36 | 1.42 | 4.36 | 3.11 | 3.58 | 5.22 | 7.47 |
| Lichiditate imediată | 0.83 | 0.71 | 0.72 | 2.66 | 3.11 | 3.58 | 5.22 | 7.47 |
| Pondere active imobilizate | 17.09% | 23.81% | 22.43% | 22.45% | 33.57% | 40.36% | 31.73% | 36.24% |
| Pondere active circulante | 82.91% | 76.19% | 77.57% | 77.55% | 66.43% | 59.64% | 68.27% | 63.76% |
©Firme.ro