Companie
Detalii identificare
Nume firmăC.T.FITOPLANT SRL
Cod unic de înregistrare RO 15319874 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/202/2003
EUIDROONRC.J39/202/2003
Data înființării27.03.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4778
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a echipamentelor fotografice, optice şi de precizie -activitatea opticienilor -vânzarea cu amănuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat şi religioase -activităţile galeriilor de artă -vânzarea cu amănuntul a combustibililor, gazului îmbuteliat, cărbunilor şi lemnelor pentru uzul în gospodărie -vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor -vânzarea cu amănuntul a timbrelor şi monedelor -serviciilor de comerţ cu amănuntul ale galeriilor comerciale de artă -vânzarea cu amănuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
-vânzarea cu amănuntul a echipamentelor fotografice, optice şi de precizie -activitatea opticienilor -vânzarea cu amănuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat şi religioase -activităţile galeriilor de artă -vânzarea cu amănuntul a combustibililor, gazului îmbuteliat, cărbunilor şi lemnelor pentru uzul în gospodărie -vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor -vânzarea cu amănuntul a timbrelor şi monedelor -serviciilor de comerţ cu amănuntul ale galeriilor comerciale de artă -vânzarea cu amănuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaPoligonului nr. 25, Focşani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
85.458
Profit (Lei)
177
Număr angajați
1
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 85.458 | 177 | 15 | 687.554 | 43.560 | 707.460 | 114.032 | 1 |
| 2023 | 297.500 | 36.182 | 3.015 | 527.702 | 0 | 597.997 | 70.295 | 1 |
| 2022 | 408.872 | 29.060 | 2.422 | 777.443 | 0 | 811.556 | 34.113 | 1 |
| 2021 | 148.469 | 84.930 | 7.078 | 78.882 | 0 | 83.935 | 5.053 | 0 |
| 2020 | 124.535 | 0 | 0 | 396.812 | 239.989 | 85.120 | -71.703 | 0 |
| 2019 | 188.017 | 0 | 0 | 358.284 | 269.769 | 96.805 | 8.290 | 0 |
| 2018 | 248.740 | 0 | 0 | 536.759 | 468.419 | 160.161 | 91.821 | 4 |
| 2017 | 312.231 | 0 | 0 | 477.222 | 489.401 | 131.988 | 141.657 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.16%
Lichiditate curentă
1.03
Viteza rotație active
0.11
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.16%
Profit net per salariat
177 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.21% | 12.16% | 7.11% | 57.2% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 1.21% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.16% | 51.47% | 85.19% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 177 Lei | 36.182 Lei | 29.060 Lei | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.11
Viteza rotație stocuri
0.5
Durata medie încasare creanțe
1862.24 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.11 | 0.5 | 0.5 | 1.77 | 0.38 | 0.51 | 0.4 | 0.5 |
| Viteza rotație stocuri | 0.5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1862.24 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 85.458 Lei | 297.500 Lei | 408.872 Lei | n/a | n/a | n/a | 62.185 Lei | 78.058 Lei |
Lichiditate curentă
1.03
Lichiditate imediată
0.78
Pondere active imobilizate
5.8%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.03 | 1.13 | 1.04 | 1.06 | 0.21 | 0.27 | 0.3 | 0.28 |
| Lichiditate imediată | 0.78 | 1.13 | 1.04 | 1.06 | 0.21 | 0.27 | 0.3 | 0.28 |
| Pondere active imobilizate | 5.8% | 0% | 0% | 0% | 73.82% | 73.59% | 74.52% | 78.76% |
| Pondere active circulante | 94.2% | 100% | 100% | 100% | 26.18% | 26.41% | 25.48% | 21.24% |
©Firme.ro