Companie
Detalii identificare
Nume firmăPATRU HALIP CONSTRUCT IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 15328082 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003000249150
EUIDROONRC.J2003000249150
Data înființării01.04.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaMorii nr. 2, Săteni, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
394.681
Profit (Lei)
72.329
Număr angajați
2
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 394.681 | 72.329 | 6.027 | 182.566 | 1.236 | 47.552 | -133.778 | 2 |
| 2024 | 137.866 | 68.668 | 5.722 | 349.763 | 1.236 | 142.420 | -206.107 | 1 |
| 2023 | 48.530 | 0 | 0 | 354.232 | 3.002 | 76.455 | -274.775 | 1 |
| 2022 | 25.627 | 0 | 0 | 329.452 | 4.768 | 64.114 | -260.570 | 1 |
| 2021 | 235.418 | 86.250 | 7.188 | 313.188 | 6.533 | 72.752 | -233.903 | 2 |
| 2020 | 150.260 | 41.335 | 3.445 | 415.894 | 1.089 | 94.652 | -320.153 | 1 |
| 2019 | 49.601 | 0 | 0 | 424.301 | 1.238 | 61.575 | -361.488 | 1 |
| 2018 | 57.983 | 0 | 0 | 424.118 | 1.494 | 82.137 | -340.487 | 1 |
| 2017 | 36.260 | 16.644 | 1.387 | 411.478 | 1.747 | 91.848 | -317.883 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
18.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-54.07%
Lichiditate curentă
0.26
Viteza rotație active
8.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-54.07%
Profit net per salariat
36.165 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.33% | 49.81% | 0% | 0% | 36.64% | 27.51% | 0% | 0% | 45.9% |
| Marjă profit brut | 20% | 50.99% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -54.07% | -33.32% | 0% | 0% | -36.87% | -12.91% | 0% | 0% | -5.24% |
| Profit net per salariat | 36.165 Lei | 68.668 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 43.125 Lei | 41.335 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 16.644 Lei |
Viteza rotație active
8.09
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
25.65 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 8.09 | 0.96 | 0.61 | 0.37 | 2.97 | 1.57 | 0.79 | 0.69 | 0.39 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 2.8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 25.65 zile | 98.57 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 197.341 Lei | 137.866 Lei | 48.530 Lei | 25.627 Lei | 117.709 Lei | 150.260 Lei | 49.601 Lei | 57.983 Lei | 36.260 Lei |
Lichiditate curentă
0.26
Lichiditate imediată
0.26
Pondere active imobilizate
2.53%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.26 | 0.41 | 0.22 | 0.19 | 0.23 | 0.23 | 0.15 | 0.19 | 0.22 |
| Lichiditate imediată | 0.26 | 0.27 | 0.22 | 0.19 | 0.23 | 0.23 | 0.15 | 0.19 | 0.22 |
| Pondere active imobilizate | 2.53% | 0.86% | 3.78% | 6.92% | 8.24% | 1.14% | 1.97% | 1.79% | 1.87% |
| Pondere active circulante | 97.47% | 99.14% | 96.22% | 93.08% | 91.76% | 98.86% | 98.03% | 98.21% | 98.13% |
©Firme.ro