Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUMISMONY SRL
Cod unic de înregistrare15423360 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003000264067
EUIDROONRC.J2003000264067
Data înființării13.05.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
AdresaB-Dul Decebal nr. 13, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
8.850
Profit (Lei)
761
Număr angajați
0
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.850 | 761 | 63 | 28.323 | 198.660 | 7.542 | 177.879 | 0 |
| 2024 | 11.550 | 5.657 | 471 | 27.009 | 201.039 | 8.745 | 182.775 | 0 |
| 2023 | 10.600 | 2.309 | 192 | 28.000 | 203.419 | 1.699 | 177.118 | 0 |
| 2022 | 9.200 | 4.391 | 366 | 31.200 | 205.799 | 210 | 174.809 | 0 |
| 2021 | 4.460 | 1.957 | 163 | 38.575 | 208.178 | 815 | 170.418 | 1 |
| 2020 | 32.585 | 3.517 | 293 | 41.812 | 210.558 | 3.215 | 171.961 | 1 |
| 2019 | 99.340 | 30.281 | 2.523 | 31.274 | 213.181 | 8.537 | 190.444 | 1 |
| 2018 | 94.054 | 21.496 | 1.791 | 3.935 | 139.682 | 41.916 | 177.663 | 1 |
| 2017 | 109.661 | 28.635 | 2.386 | 4.884 | 146.457 | 37.094 | 178.667 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.43%
Lichiditate curentă
0.27
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.43%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.6% | 48.98% | 21.78% | 47.73% | 43.88% | 10.79% | 30.48% | 22.85% | 26.11% |
| Marjă profit brut | 9.84% | 56.73% | 25.14% | 45.83% | 47.8% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.43% | 3.1% | 1.3% | 2.51% | 1.15% | 2.05% | 15.9% | 12.1% | 16.03% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 1.957 Lei | 3.517 Lei | 30.281 Lei | 21.496 Lei | 14.318 Lei |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.64 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0.06 | 0.05 | 0.04 | 0.02 | 0.15 | 0.45 | 0.52 | 0.6 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.64 zile | 0 zile | 6.71 zile | 1.11 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | 4.460 Lei | 32.585 Lei | 99.340 Lei | 94.054 Lei | 54.831 Lei |
Lichiditate curentă
0.27
Lichiditate imediată
0.27
Pondere active imobilizate
96.34%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.27 | 0.32 | 0.06 | 0.01 | 0.02 | 0.08 | 0.27 | 10.65 | 7.6 |
| Lichiditate imediată | 0.27 | 0.32 | 0.06 | 0.01 | 0.02 | 0.08 | 0.27 | 10.65 | 7.6 |
| Pondere active imobilizate | 96.34% | 95.83% | 99.17% | 99.9% | 99.61% | 98.5% | 96.15% | 76.92% | 79.79% |
| Pondere active circulante | 3.66% | 4.17% | 0.83% | 0.1% | 0.39% | 1.5% | 3.85% | 23.08% | 20.21% |
©Firme.ro