Companie
Detalii identificare
Nume firmăGECONT SERV SRL
Cod unic de înregistrare15427205 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003001181123
EUIDROONRC.J2003001181123
Data înființării14.05.2003 - 23 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Meteor nr. 4, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
157.696
Profit (Lei)
17.906
Număr angajați
0
Vechime
23 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 157.696 | 17.906 | 1.492 | 40.430 | 4.822 | 50.176 | 18.256 | 0 |
| 2024 | 228.532 | 50.344 | 4.195 | 15.681 | 811 | 62.172 | 50.584 | 1 |
| 2023 | 282.660 | 51.240 | 4.270 | 14.881 | 1.785 | 61.717 | 51.480 | 2 |
| 2022 | 239.080 | 94.524 | 7.877 | 9.988 | 4.508 | 97.944 | 94.764 | 1 |
| 2021 | 211.070 | 75.163 | 6.264 | 11.827 | 4.585 | 82.645 | 75.403 | 1 |
| 2020 | 195.710 | 55.650 | 4.638 | 12.085 | 2.946 | 65.029 | 55.890 | 1 |
| 2019 | 195.110 | 45.391 | 3.783 | 7.726 | 4.807 | 45.741 | 42.822 | 1 |
| 2018 | 158.590 | 2.084 | 174 | 19.911 | 262 | 17.081 | -2.568 | 2 |
| 2017 | 142.120 | 0 | 0 | 23.384 | 2.166 | 16.410 | -4.652 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.08%
Lichiditate curentă
1.24
Viteza rotație active
2.87
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.08%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.35% | 22.03% | 18.13% | 39.54% | 35.61% | 28.43% | 23.26% | 1.31% | 0% |
| Marjă profit brut | 13.97% | 23.64% | 19.14% | 40.52% | 36.59% | 29.36% | 24.26% | 2.31% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.08% | 99.53% | 99.53% | 99.75% | 99.68% | 99.57% | 100% | -81.15% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | 50.344 Lei | 25.620 Lei | 94.524 Lei | 75.163 Lei | 55.650 Lei | 45.391 Lei | 1.042 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.87
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
43.01 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.87 | 3.63 | 4.45 | 2.33 | 2.42 | 2.88 | 3.86 | 9.14 | 7.65 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 74.84 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 43.01 zile | 8.98 zile | 9.62 zile | 129.18 zile | 31.93 zile | 39.44 zile | 35.96 zile | 27.53 zile | 24.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 228.532 Lei | 141.330 Lei | 239.080 Lei | 211.070 Lei | 195.710 Lei | 195.110 Lei | 79.295 Lei | 47.373 Lei |
Lichiditate curentă
1.24
Lichiditate imediată
1.24
Pondere active imobilizate
8.77%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.24 | 3.96 | 4.15 | 9.81 | 6.99 | 5.38 | 5.92 | 0.86 | 0.7 |
| Lichiditate imediată | 1.24 | 3.96 | 4.15 | 9.81 | 6.99 | 5.38 | 5.58 | 0.86 | 0.7 |
| Pondere active imobilizate | 8.77% | 1.29% | 2.81% | 4.4% | 5.26% | 4.33% | 9.51% | 1.51% | 11.66% |
| Pondere active circulante | 91.23% | 98.71% | 97.19% | 95.6% | 94.74% | 95.67% | 90.49% | 98.49% | 88.34% |
©Firme.ro