Companie
Detalii identificare
Nume firmăELECONT IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 15481395 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1460/2003
EUIDROONRC.J12/1460/2003
Data înființării04.06.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4321
Această clasă include lucrările de instalaţii electrice în toate tipurile de clădiri şi lucrarile de geniu civil : -instalaţii (cablaje) electrice şi de armături electrice -instalaţii (cablaje) pentru telecomunicaţii -instalaţii (cablaje) pentru reţele de calculatoare şi televiziune prin cablu, inclusiv cu fibre optice -antene satelit -sisteme de iluminat -alarme de semnalizare a incendiilor -alarme antiefracţie -iluminat stradal şi semnalizatoare electrice -sisteme de iluminat al pistelor din aeroporturi
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Această clasă include de asemenea:
-conectarea (racordarea) aparatelor electrice şi a echipamentului casnic, inclusiv sisteme de încălzire prin pardoseli Această clasă exclude: -construcţia liniilor de comunicaţii şi de transport a energiei electrice,
4222 -monitorizarea şi supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de securitate, cum ar fi alarme antiefracţie şi alarme de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea acestora,
8020
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii electrice
Informații de contact
Adresastr. Gheorghe Dima nr. 6, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
214.810
Profit (Lei)
-71.009
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 214.810 | -71.009 | -5.917 | 182.744 | 14.404 | 40.409 | -122.251 | 2 |
| 2023 | 189.657 | 48.800 | 4.067 | 134.542 | 35.907 | 63.100 | -35.004 | 1 |
| 2022 | 158.421 | 0 | 0 | 170.207 | 47.085 | 38.729 | -82.827 | 1 |
| 2021 | 172.599 | 19.542 | 1.629 | 170.486 | 78.278 | 32.377 | -58.206 | 1 |
| 2020 | 147.481 | 10.731 | 894 | 247.851 | 105.369 | 64.610 | -77.747 | 1 |
| 2019 | 139.794 | 0 | 0 | 189.620 | 70.881 | 28.342 | -90.293 | 1 |
| 2018 | 130.693 | 1.545 | 129 | 206.989 | 85.355 | 44.439 | -75.333 | 1 |
| 2017 | 106.663 | 0 | 0 | 112.251 | 16.447 | 17.871 | -76.774 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-33.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.08%
Lichiditate curentă
0.22
Viteza rotație active
3.92
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-33.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.08%
Profit net per salariat
-35.505 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -33.06% | 25.73% | 0% | 11.32% | 7.28% | 0% | 1.18% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 26.53% | 0% | 12.12% | 8.02% | 0% | 2.17% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 58.08% | -139.41% | 0% | -33.57% | -13.8% | 0% | -2.05% | 0% |
| Profit net per salariat | -35.505 Lei | 48.800 Lei | 0 Lei | 19.542 Lei | 10.731 Lei | 0 Lei | 1.545 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
3.92
Viteza rotație stocuri
574.36
Durata medie încasare creanțe
80.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.92 | 1.92 | 1.85 | 1.56 | 0.87 | 1.41 | 1.01 | 3.11 |
| Viteza rotație stocuri | 574.36 | 16.15 | 5462.79 | 5951.69 | 5085.55 | 275.19 | 4506.66 | 115.31 |
| Durata medie încasare creanțe | 80.39 zile | 94.95 zile | 63.73 zile | 61.97 zile | 120.02 zile | 71.63 zile | 82.33 zile | 32.85 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 107.405 Lei | 189.657 Lei | 158.421 Lei | 172.599 Lei | 147.481 Lei | 139.794 Lei | 130.693 Lei | 106.663 Lei |
Lichiditate curentă
0.22
Lichiditate imediată
0.22
Pondere active imobilizate
26.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.22 | 0.47 | 0.23 | 0.19 | 0.26 | 0.15 | 0.21 | 0.16 |
| Lichiditate imediată | 0.22 | 0.38 | 0.23 | 0.19 | 0.26 | 0.15 | 0.21 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 26.28% | 36.27% | 54.87% | 70.74% | 61.99% | 71.44% | 65.76% | 47.93% |
| Pondere active circulante | 73.72% | 63.73% | 45.13% | 29.26% | 38.01% | 28.56% | 34.24% | 52.07% |
©Firme.ro