Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRINT UP SRL
Cod unic de înregistrare RO 15486961 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1469/2003
EUIDROONRC.J12/1469/2003
Data înființării05.06.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaBaba Novac nr. 18, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
371.674
Profit (Lei)
-14.933
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 371.674 | -14.933 | -1.244 | 151.582 | 0 | 180.695 | 29.113 | 2 |
| 2023 | 404.513 | 16.914 | 1.410 | 146.776 | 0 | 227.797 | 81.021 | 2 |
| 2022 | 349.185 | 63.847 | 5.321 | 111.624 | 0 | 175.731 | 64.107 | 2 |
| 2021 | 276.983 | 49.499 | 4.125 | 130.011 | 12.695 | 142.876 | 25.560 | 2 |
| 2020 | 300.126 | 1.015 | 85 | 125.746 | 14.142 | 87.370 | -23.939 | 3 |
| 2019 | 546.308 | 32.388 | 2.699 | 156.901 | 15.590 | 116.093 | -24.953 | 3 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 76.386 | 11.927 | 7.118 | -57.341 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 76.386 | 11.927 | 7.118 | -57.341 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-4.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-51.29%
Lichiditate curentă
1.19
Viteza rotație active
2.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-4.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-51.29%
Profit net per salariat
-7.467 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -4.02% | 4.18% | 18.28% | 17.87% | 0.34% | 5.93% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 5.19% | 19.28% | 18.87% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -51.29% | 20.88% | 99.59% | 100% | -4.24% | -129.8% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -7.467 Lei | 8.457 Lei | 31.924 Lei | 24.750 Lei | 338 Lei | 10.796 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.06
Viteza rotație stocuri
23.2
Durata medie încasare creanțe
42.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.06 | 1.78 | 1.99 | 1.78 | 2.96 | 4.15 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 23.2 | 16.3 | 21.61 | 19.15 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 42.68 zile | 55.28 zile | 67.15 zile | 89.27 zile | 0 zile | 0 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 185.837 Lei | 202.257 Lei | 174.593 Lei | 138.492 Lei | 100.042 Lei | 182.103 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.19
Lichiditate imediată
1.09
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.19 | 1.55 | 1.57 | 1.1 | 0.69 | 0.74 | 0.09 | 0.09 |
| Lichiditate imediată | 1.09 | 1.38 | 1.43 | 0.99 | 0.69 | 0.74 | 0.09 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 8.16% | 13.93% | 11.84% | 62.63% | 62.63% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 91.84% | 86.07% | 88.16% | 37.37% | 37.37% |
©Firme.ro