Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTANICA & DORU INTERMED SRL
Cod unic de înregistrare RO 15540831 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/8674/2003
EUIDROONRC.J40/8674/2003
Data înființării25.06.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4221
Această clasă include construcţia liniilor de distribuţie pentru transportul fluidelor şi a clădirilor şi structurilor conexe, care sunt părţi integrante din aceste sisteme. Această clasă include:
-lucrări de geniu civil pentru: -sisteme de conducte pentru transportul la mare distanţă şi sisteme locale (urbane şi/sau rurale) de conducte -construcţia conductelor magistrale de apă -sisteme de irigaţie (canale) -rezervoare -construcţia de: -sisteme de canalizare, inclusiv repararea acestora -staţii de eliminare a apelor uzate -staţii de pompare
Această clasă include de asemenea:
-forarea puţurilor de apă Această clasă exclude: -activităţi de management al proiectelor pentru lucrările de geniu civil,
7111
-lucrări de geniu civil pentru: -sisteme de conducte pentru transportul la mare distanţă şi sisteme locale (urbane şi/sau rurale) de conducte -construcţia conductelor magistrale de apă -sisteme de irigaţie (canale) -rezervoare -construcţia de: -sisteme de canalizare, inclusiv repararea acestora -staţii de eliminare a apelor uzate -staţii de pompare
Această clasă include de asemenea:
-forarea puţurilor de apă Această clasă exclude: -activităţi de management al proiectelor pentru lucrările de geniu civil,
7111
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a proiectelor utilitare pentru fluide
Informații de contact
AdresaDrumul Găzarului nr. 42, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
267.990
Profit (Lei)
65.015
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 267.990 | 65.015 | 5.418 | 317.827 | 431.354 | 30.329 | 150.786 | 1 |
| 2023 | 166.926 | 0 | 0 | 8.729 | 95.852 | 30.385 | 118.381 | 0 |
| 2022 | 460.560 | 46.063 | 3.839 | 28.666 | 170.465 | 83.131 | 226.601 | 0 |
| 2021 | 242.661 | 8.590 | 716 | 151.836 | 259.018 | 71.688 | 180.538 | 0 |
| 2020 | 192.612 | 10.651 | 888 | 80.712 | 214.732 | 32.490 | 171.948 | 0 |
| 2019 | 78.381 | 0 | 0 | 179.309 | 317.126 | 17.928 | 161.492 | 0 |
| 2018 | 49.999 | 0 | 0 | 110.673 | 238.702 | 50.198 | 183.120 | 1 |
| 2017 | 368.037 | 182.706 | 15.226 | 47.494 | 163.827 | 131.401 | 249.141 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.12%
Lichiditate curentă
0.1
Viteza rotație active
0.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.12%
Profit net per salariat
65.015 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.26% | 0% | 10% | 3.54% | 5.53% | 0% | 0% | 49.64% |
| Marjă profit brut | 31.87% | 0% | 12.7% | 6.69% | 8.37% | 0% | 0% | 50.68% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.12% | 0% | 20.33% | 4.76% | 6.19% | 0% | 0% | 73.33% |
| Profit net per salariat | 65.015 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 182.706 Lei |
Viteza rotație active
0.58
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
36.46 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.58 | 1.32 | 1.82 | 0.73 | 0.78 | 0.23 | 0.17 | 1.25 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 583.66 | 0 | 285.15 | 0 | 0 | 0 | 14721.48 |
| Durata medie încasare creanțe | 36.46 zile | 29.81 zile | 0 zile | 0 zile | 2.85 zile | 15.52 zile | 146.62 zile | 2.21 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 267.990 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 49.999 Lei | 368.037 Lei |
Lichiditate curentă
0.1
Lichiditate imediată
0.1
Pondere active imobilizate
93.43%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.1 | 3.48 | 2.9 | 0.47 | 0.4 | 0.1 | 0.45 | 2.77 |
| Lichiditate imediată | 0.1 | 3.45 | 2.9 | 0.47 | 0.4 | 0.1 | 0.45 | 2.77 |
| Pondere active imobilizate | 93.43% | 75.93% | 67.22% | 78.32% | 86.86% | 94.65% | 82.62% | 55.49% |
| Pondere active circulante | 6.57% | 24.07% | 32.78% | 21.68% | 13.14% | 5.35% | 17.38% | 44.51% |
©Firme.ro