Companie
Detalii identificare
Nume firmăA.B.A. ACCOUNTING SRL
Cod unic de înregistrare RO 15555565 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003001521356
EUIDROONRC.J2003001521356
Data înființării01.07.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaCalea Circumvalaţiunii nr. 14/B, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
719.296
Profit (Lei)
77.201
Număr angajați
5
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 719.296 | 77.201 | 6.433 | 366.365 | 16.774 | 435.042 | 80.525 | 5 |
| 2024 | 700.343 | 78.134 | 6.511 | 319.211 | 38.804 | 481.945 | 183.551 | 5 |
| 2023 | 652.151 | 61.650 | 5.138 | 197.329 | 55.207 | 447.751 | 274.445 | 6 |
| 2022 | 643.101 | 40.443 | 3.370 | 227.722 | 70.147 | 415.302 | 212.795 | 6 |
| 2021 | 589.503 | 84.300 | 7.025 | 107.199 | 6.754 | 471.810 | 372.250 | 9 |
| 2020 | 563.986 | 84.728 | 7.061 | 42.535 | 8.900 | 511.141 | 478.135 | 11 |
| 2019 | 560.355 | 122.540 | 10.212 | 76.382 | 14.701 | 454.469 | 393.407 | 11 |
| 2018 | 517.507 | 77.358 | 6.447 | 77.790 | 7.301 | 340.536 | 270.867 | 9 |
| 2017 | 546.917 | 145.654 | 12.138 | 302.551 | 8.154 | 486.376 | 193.509 | 9 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.87%
Lichiditate curentă
1.19
Viteza rotație active
1.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95.87%
Profit net per salariat
15.440 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.73% | 11.16% | 9.45% | 6.29% | 14.3% | 15.02% | 21.87% | 14.95% | 26.63% |
| Marjă profit brut | 12.49% | 13.67% | 10.2% | 7.08% | 15.14% | 15.82% | 22.74% | 15.8% | 27.63% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 95.87% | 42.57% | 22.46% | 19.01% | 22.65% | 17.72% | 31.15% | 28.56% | 75.27% |
| Profit net per salariat | 15.440 Lei | 15.627 Lei | 10.275 Lei | 6.741 Lei | 9.367 Lei | 7.703 Lei | 11.140 Lei | 8.595 Lei | 16.184 Lei |
Viteza rotație active
1.59
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
34.34 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.59 | 1.34 | 1.3 | 1.32 | 1.23 | 1.08 | 1.19 | 1.49 | 1.11 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 46582.21 | 45935.79 | 42107.36 | 40284.71 | 40025.36 | 36964.79 | 39065.5 |
| Durata medie încasare creanțe | 34.34 zile | 35.1 zile | 42.14 zile | 27.71 zile | 56.62 zile | 63.46 zile | 58.42 zile | 54.27 zile | 135.71 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 143.859 Lei | 140.069 Lei | 108.692 Lei | 107.184 Lei | 65.500 Lei | 51.271 Lei | 50.941 Lei | 57.501 Lei | 60.769 Lei |
Lichiditate curentă
1.19
Lichiditate imediată
1.19
Pondere active imobilizate
3.71%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.19 | 1.51 | 2.27 | 1.82 | 4.4 | 12.02 | 5.95 | 4.38 | 1.61 |
| Lichiditate imediată | 1.19 | 1.51 | 2.27 | 1.82 | 4.4 | 12.02 | 5.95 | 4.38 | 1.61 |
| Pondere active imobilizate | 3.71% | 7.45% | 10.98% | 14.45% | 1.41% | 1.71% | 3.13% | 2.1% | 1.65% |
| Pondere active circulante | 96.29% | 92.55% | 89.02% | 85.55% | 98.59% | 98.29% | 96.87% | 97.9% | 98.35% |
©Firme.ro