Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARISADENT SRL
Cod unic de înregistrare15562759 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ05/852/2003
EUIDROONRC.J05/852/2003
Data înființării03.07.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8623
Această clasă include:
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta stomatologica
Informații de contact
AdresaPârâului nr. 15, Aleşd, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
457.891
Profit (Lei)
145.365
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 457.891 | 145.365 | 12.114 | 121.125 | 867.449 | 28.884 | 248.282 | 2 |
| 2023 | 304.968 | 49.436 | 4.120 | 731.206 | 921.848 | 666.642 | 255.091 | 1 |
| 2022 | 204.370 | 79.350 | 6.613 | 65.335 | 275.881 | 14.668 | 225.214 | 1 |
| 2021 | 146.790 | 46.022 | 3.835 | 5.477 | 131.624 | 45.859 | 172.006 | 1 |
| 2020 | 116.635 | 32.080 | 2.673 | 9.211 | 39.675 | 95.521 | 125.985 | 1 |
| 2019 | 125.950 | 39.486 | 3.291 | 10.460 | 39.936 | 89.691 | 119.167 | 1 |
| 2018 | 100.720 | 13.569 | 1.131 | 4.113 | 41.645 | 66.150 | 103.682 | 1 |
| 2017 | 97.561 | 29.123 | 2.427 | 2.504 | 47.497 | 45.119 | 90.112 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.55%
Lichiditate curentă
0.24
Viteza rotație active
0.51
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58.55%
Profit net per salariat
72.683 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.75% | 16.21% | 38.83% | 31.35% | 27.5% | 31.35% | 13.47% | 29.85% |
| Marjă profit brut | 34.82% | 17.06% | 39.7% | 32.35% | 28.43% | 32.35% | 14.47% | 30.85% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 58.55% | 19.38% | 35.23% | 26.76% | 25.46% | 33.14% | 13.09% | 32.32% |
| Profit net per salariat | 72.683 Lei | 49.436 Lei | 79.350 Lei | 46.022 Lei | 32.080 Lei | 39.486 Lei | 13.569 Lei | 29.123 Lei |
Viteza rotație active
0.51
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1.34 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.51 | 0.19 | 0.7 | 0.83 | 0.86 | 0.97 | 0.93 | 1.05 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 137.22 | 148.18 | 118.49 | 114.78 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.34 zile | 751.71 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 228.946 Lei | 304.968 Lei | 204.370 Lei | 146.790 Lei | 116.635 Lei | 125.950 Lei | 100.720 Lei | 97.561 Lei |
Lichiditate curentă
0.24
Lichiditate imediată
0.24
Pondere active imobilizate
96.78%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.24 | 0.91 | 0.22 | 8.37 | 10.37 | 8.57 | 16.08 | 18.02 |
| Lichiditate imediată | 0.24 | 0.91 | 0.22 | 8.37 | 10.28 | 8.49 | 15.88 | 17.68 |
| Pondere active imobilizate | 96.78% | 58.03% | 94.95% | 74.16% | 29.35% | 30.81% | 38.63% | 51.28% |
| Pondere active circulante | 3.22% | 41.97% | 5.05% | 25.84% | 70.65% | 69.19% | 61.37% | 48.72% |
©Firme.ro