Companie
Detalii identificare
Nume firmăGENERAL COMERT ROCUS SRL
Cod unic de înregistrare RO 1561460 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/16375/1991
EUIDROONRC.J40/16375/1991
Data înființării09.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4725
Această clasă include:
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bauturilor, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Smaranda Braescu nr. 6, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
271.789
Profit (Lei)
-13.924
Număr angajați
2
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 271.789 | -13.924 | -1.160 | 70.901 | 23.716 | 22.950 | -24.235 | 2 |
| 2023 | 317.880 | 37.413 | 3.118 | 69.443 | 31.899 | 27.232 | -10.312 | 2 |
| 2022 | 243.151 | 13.883 | 1.157 | 112.447 | 41.938 | 22.785 | -47.724 | 1 |
| 2021 | 146.122 | 3.656 | 305 | 136.931 | 47.662 | 27.662 | -61.607 | 1 |
| 2020 | 60.133 | 0 | 0 | 159.907 | 56.824 | 37.819 | -65.264 | 2 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 116.820 | 64.351 | 17.971 | -34.498 | 0 |
| 2018 | 23.990 | 0 | 0 | 16.351 | 0 | 5.300 | -11.051 | 1 |
| 2017 | 78.906 | 339 | 28 | 14.998 | 0 | 5.698 | -9.300 | 2 |
| 2016 | 102.596 | 13.413 | 1.118 | 14.839 | 0 | 5.199 | -9.640 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
57.45%
Lichiditate curentă
0.32
Viteza rotație active
5.82
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
57.45%
Profit net per salariat
-6.962 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.12% | 11.77% | 5.71% | 2.5% | 0% | 0% | 0% | 0.43% | 13.07% |
| Marjă profit brut | 0% | 12.77% | 6.71% | 3.5% | 0% | 0% | 0% | 1.83% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 57.45% | -362.81% | -29.09% | -5.93% | 0% | 0% | 0% | -3.65% | -139.14% |
| Profit net per salariat | -6.962 Lei | 18.707 Lei | 13.883 Lei | 3.656 Lei | 0 Lei | n/a | 0 Lei | 170 Lei | n/a |
Viteza rotație active
5.82
Viteza rotație stocuri
157.01
Durata medie încasare creanțe
2.58 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.82 | 5.38 | 3.76 | 1.94 | 0.64 | 0 | 4.53 | 13.85 | 19.73 |
| Viteza rotație stocuri | 157.01 | 8591.35 | -980.45 | 21.02 | 6.9 | 0 | 65.37 | -646.77 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.58 zile | 2.68 zile | 13.72 zile | 31.84 zile | 103.39 zile | 0 | 36.41 zile | 8.66 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 135.895 Lei | 158.940 Lei | 243.151 Lei | 146.122 Lei | 30.067 Lei | n/a | 23.990 Lei | 39.453 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.32
Lichiditate imediată
0.3
Pondere active imobilizate
50.82%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.32 | 0.39 | 0.2 | 0.2 | 0.24 | 0.15 | 0.32 | 0.38 | 0.35 |
| Lichiditate imediată | 0.3 | 0.39 | 0.2 | 0.15 | 0.18 | 0.15 | 0.3 | 0.39 | 0.35 |
| Pondere active imobilizate | 50.82% | 53.95% | 64.8% | 63.28% | 60.04% | 78.17% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 49.18% | 46.05% | 35.2% | 36.72% | 39.96% | 21.83% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro