Companie
Detalii identificare
Nume firmă1 st PHOTO IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 15631182 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003010388403
EUIDROONRC.J2003010388403
Data înființării30.07.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7420
Această clasă include:
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati fotografice
Informații de contact
AdresaPantelimon nr. 258, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
391.879
Profit (Lei)
41.238
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 391.879 | 41.238 | 3.437 | 93.006 | 23.341 | 52.353 | -13.212 | 2 |
| 2024 | 382.664 | -11.299 | -942 | 145.421 | 28.541 | 59.097 | -54.450 | 2 |
| 2023 | 474.957 | 74.319 | 6.193 | 184.277 | 68.351 | 62.081 | -51.825 | 2 |
| 2022 | 344.308 | 51 | 4 | 271.642 | 74.923 | 68.402 | -123.930 | 2 |
| 2021 | 246.918 | 0 | 0 | 264.424 | 112.018 | 31.344 | -112.888 | 3 |
| 2020 | 267.047 | 0 | 0 | 135.218 | 23.552 | 57.082 | -34.731 | 3 |
| 2019 | 407.931 | 19.744 | 1.645 | 93.750 | 32.396 | 74.987 | 58.769 | 4 |
| 2018 | 400.947 | 0 | 0 | 156.931 | 42.573 | 83.682 | 39.025 | 3 |
| 2017 | 411.175 | 78.331 | 6.528 | 132.745 | 38.220 | 83.655 | 48.292 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-312.13%
Lichiditate curentă
0.56
Viteza rotație active
5.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-312.13%
Profit net per salariat
20.619 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.52% | -2.95% | 15.65% | 0.01% | 0% | 0% | 4.84% | 0% | 19.05% |
| Marjă profit brut | 12.12% | 0% | 16.66% | 1.02% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -312.13% | 20.75% | -143.4% | -0.04% | 0% | 0% | 33.6% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | 20.619 Lei | -5.650 Lei | 37.160 Lei | 26 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 4.936 Lei | 0 Lei | 26.110 Lei |
Viteza rotație active
5.18
Viteza rotație stocuri
10.48
Durata medie încasare creanțe
4.64 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.18 | 4.37 | 3.64 | 2.4 | 1.72 | 3.31 | 3.8 | 3.18 | 3.37 |
| Viteza rotație stocuri | 10.48 | 8.37 | 11.46 | 5.96 | 9.67 | 5.96 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.64 zile | 6.55 zile | 3.58 zile | 6.87 zile | 8.55 zile | 11.38 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 195.940 Lei | 191.332 Lei | 237.479 Lei | 172.154 Lei | 82.306 Lei | 89.016 Lei | 101.983 Lei | 133.649 Lei | 137.058 Lei |
Lichiditate curentă
0.56
Lichiditate imediată
0.16
Pondere active imobilizate
30.84%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.56 | 0.41 | 0.34 | 0.25 | 0.12 | 0.42 | 0.8 | 0.53 | 0.63 |
| Lichiditate imediată | 0.16 | 0.09 | 0.11 | 0.04 | 0.02 | 0.09 | 0.8 | 0.53 | 0.63 |
| Pondere active imobilizate | 30.84% | 32.57% | 52.4% | 52.27% | 78.14% | 29.21% | 30.17% | 33.72% | 31.36% |
| Pondere active circulante | 69.16% | 67.43% | 47.6% | 47.73% | 21.86% | 70.79% | 69.83% | 66.28% | 68.64% |
©Firme.ro