Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRINT NET SRL
Cod unic de înregistrare15644719 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/1498/2003
EUIDROONRC.J08/1498/2003
Data înființării06.08.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6209
Această clasă include alte activităţi privind tehnologia informaţiei şi activităţi anexe care nu sunt clasificate în altă parte, cum ar fi: -servicii de recuperare a informaţiilor din calculatoare în caz de dezastru -instalarea calculatoarelor personale -servicii de instalare a software Această clasă exclude: -instalarea calculatoarelor de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi a echipamentelor similare,
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateAlte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
103.000
Profit (Lei)
13.903
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 103.000 | 13.903 | 1.159 | 260.588 | 29.201 | 245.565 | 14.178 | 1 |
| 2024 | 131.330 | 52.906 | 4.409 | 29.310 | 4.997 | 244.588 | 220.275 | 1 |
| 2023 | 86.500 | 25.620 | 2.135 | 42.274 | 8.729 | 200.914 | 167.369 | 1 |
| 2022 | 88.775 | 53.230 | 4.436 | 6.256 | 4.072 | 143.934 | 141.750 | 1 |
| 2021 | 78.535 | 31.372 | 2.614 | 23.613 | 5.008 | 137.125 | 118.520 | 1 |
| 2020 | 135.209 | 79.898 | 6.658 | 23.268 | 2.867 | 107.549 | 87.148 | 1 |
| 2019 | 61.796 | 28.889 | 2.407 | 46.695 | 3.132 | 78.813 | 35.250 | 1 |
| 2018 | 58.476 | 26.839 | 2.237 | 12.339 | 0 | 42.700 | 30.361 | 1 |
| 2017 | 49.146 | 13.255 | 1.105 | 3.602 | 0 | 17.124 | 13.522 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.06%
Lichiditate curentă
0.94
Viteza rotație active
0.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98.06%
Profit net per salariat
13.903 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.5% | 40.28% | 29.62% | 59.96% | 39.95% | 59.09% | 46.75% | 45.9% | 26.97% |
| Marjă profit brut | 16.48% | 42.94% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 98.06% | 24.02% | 15.31% | 37.55% | 26.47% | 91.68% | 81.95% | 88.4% | 98.03% |
| Profit net per salariat | 13.903 Lei | 52.906 Lei | 25.620 Lei | 53.230 Lei | 31.372 Lei | 79.898 Lei | 28.889 Lei | 26.839 Lei | 13.255 Lei |
Viteza rotație active
0.37
Viteza rotație stocuri
57.87
Durata medie încasare creanțe
4.12 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.37 | 0.53 | 0.41 | 0.6 | 0.55 | 1.22 | 0.75 | 1.37 | 2.87 |
| Viteza rotație stocuri | 57.87 | 90.57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.12 zile | 2.57 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 103.000 Lei | 131.330 Lei | 86.500 Lei | 88.775 Lei | 78.535 Lei | 135.209 Lei | 61.796 Lei | 58.476 Lei | 49.146 Lei |
Lichiditate curentă
0.94
Lichiditate imediată
0.94
Pondere active imobilizate
10.63%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.94 | 8.34 | 4.75 | 23.01 | 5.81 | 4.62 | 1.69 | 3.46 | 4.75 |
| Lichiditate imediată | 0.94 | 8.3 | 4.75 | 23.01 | 5.81 | 4.62 | 1.69 | 3.46 | 4.75 |
| Pondere active imobilizate | 10.63% | 2% | 4.16% | 2.75% | 3.52% | 2.6% | 3.82% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 89.37% | 98% | 95.84% | 97.25% | 96.48% | 97.4% | 96.18% | 100% | 100% |
©Firme.ro