Companie
Detalii identificare
Nume firmăPADIMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 1564598 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/10207/1991
EUIDROONRC.J40/10207/1991
Data înființării09.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
AdresaCalea Dorobanţi nr. 102-110, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
879.334
Profit (Lei)
315.006
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 879.334 | 315.006 | 26.251 | 309.772 | 757.979 | 482.069 | 916.234 | 1 |
| 2024 | 794.966 | 285.650 | 23.804 | 376.309 | 898.433 | 604.014 | 996.200 | 1 |
| 2023 | 746.064 | 539.836 | 44.986 | 423.494 | 931.886 | 802.949 | 1.250.387 | 1 |
| 2022 | 722.758 | 419.395 | 34.950 | 592.742 | 1.002.701 | 1.013.724 | 1.366.161 | 1 |
| 2021 | 625.640 | 232.926 | 19.411 | 765.671 | 1.070.210 | 913.066 | 1.164.937 | 1 |
| 2020 | 578.635 | 195.251 | 16.271 | 813.530 | 905.975 | 888.370 | 932.011 | 2 |
| 2019 | 603.141 | 180.719 | 15.060 | 1.432.592 | 880.522 | 1.774.144 | 1.123.832 | 2 |
| 2018 | 594.635 | 156.198 | 13.017 | 1.518.015 | 937.486 | 1.571.954 | 943.114 | 2 |
| 2017 | 526.024 | 10.739 | 895 | 1.613.875 | 994.720 | 1.446.081 | 786.915 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
35.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.38%
Lichiditate curentă
1.56
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
35.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.38%
Profit net per salariat
315.006 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 35.82% | 35.93% | 72.36% | 58.03% | 37.23% | 33.74% | 29.96% | 26.27% | 2.04% |
| Marjă profit brut | 38.31% | 37.88% | 73.46% | 58.84% | 38.12% | 34.7% | 30.93% | 27.27% | 3.77% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 34.38% | 28.67% | 43.17% | 30.7% | 19.99% | 20.95% | 16.08% | 16.56% | 1.36% |
| Profit net per salariat | 315.006 Lei | 285.650 Lei | 539.836 Lei | 419.395 Lei | 232.926 Lei | 97.626 Lei | 90.360 Lei | 78.099 Lei | 2.685 Lei |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
7.35
Durata medie încasare creanțe
132.71 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 0.53 | 0.43 | 0.36 | 0.32 | 0.32 | 0.23 | 0.24 | 0.22 |
| Viteza rotație stocuri | 7.35 | 5.78 | 5.92 | 7.23 | 6.25 | 6.13 | 6.38 | 6.51 | 5.76 |
| Durata medie încasare creanțe | 132.71 zile | 208.8 zile | 316.7 zile | 180.55 zile | 96.66 zile | 105.57 zile | 138.54 zile | 100.65 zile | 114.09 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 879.334 Lei | 794.966 Lei | 746.064 Lei | 722.758 Lei | 625.640 Lei | 289.318 Lei | 301.571 Lei | 297.318 Lei | 131.506 Lei |
Lichiditate curentă
1.56
Lichiditate imediată
1.17
Pondere active imobilizate
61.12%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.56 | 1.61 | 1.9 | 1.71 | 1.19 | 1.09 | 1.24 | 1.04 | 0.9 |
| Lichiditate imediată | 1.17 | 1.24 | 1.6 | 1.54 | 1.06 | 0.98 | 1.17 | 0.98 | 0.84 |
| Pondere active imobilizate | 61.12% | 59.8% | 53.72% | 49.73% | 53.96% | 50.49% | 33.17% | 37.36% | 40.75% |
| Pondere active circulante | 38.88% | 40.2% | 46.28% | 50.27% | 46.04% | 49.51% | 66.83% | 62.64% | 59.25% |
©Firme.ro