Companie
Detalii identificare
Nume firmăORIZONT MEDIA SRL
Cod unic de înregistrare15671551 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/11225/2003
EUIDROONRC.J40/11225/2003
Data înființării15.08.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5912
Această clasă include activităţi de post producţie, cum ar fi: redactarea, transferurile de pe film pe casete, titrarea, subtitrarea grafică produsă pe calculator, animaţia şi efectele speciale, developarea şi procesarea filmelor cinematografice. Este inclusă aici şi activitatea laboratoarelor de filme cinematografice şi activităţile laboratoarelor speciale, pentru filmele de desene animate. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţul cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţul cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţul cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -închirierea casetelor video , DVD-urilor, publicului general,
7722 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
1820 -comerţul cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţul cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţul cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -închirierea casetelor video , DVD-urilor, publicului general,
7722 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de post-productie cinematografica, video si de programe de televiziune
Informații de contact
AdresaAleea Hobiţa nr. 6, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
86.714
Profit (Lei)
17.132
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 86.714 | 17.132 | 1.428 | 21.836 | 20.139 | 23.063 | 21.366 | 1 |
| 2023 | 59.117 | 1.294 | 108 | 14.977 | 25.720 | 14.795 | 25.538 | 1 |
| 2022 | 156.600 | 133.004 | 11.084 | 14.096 | 26.079 | 121.261 | 133.244 | 1 |
| 2021 | 147.967 | 136.277 | 11.356 | 22.881 | 0 | 159.398 | 136.517 | 0 |
| 2020 | 37.751 | 29.688 | 2.474 | 16.914 | 0 | 47.813 | 30.899 | 0 |
| 2019 | 1.663 | 404 | 34 | 16.729 | 0 | 17.940 | 1.211 | 0 |
| 2018 | 12.485 | 1.563 | 130 | 24.325 | 0 | 25.132 | 807 | 0 |
| 2017 | 8.707 | 7.499 | 625 | 64.279 | 0 | 63.523 | -756 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
80.18%
Lichiditate curentă
1.06
Viteza rotație active
2.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
80.18%
Profit net per salariat
17.132 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.76% | 2.19% | 84.93% | 92.1% | 78.64% | 24.29% | 12.52% | 86.13% |
| Marjă profit brut | 20.71% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 80.18% | 5.07% | 99.82% | 99.82% | 96.08% | 33.36% | 100% | -991.93% |
| Profit net per salariat | 17.132 Lei | 1.294 Lei | 133.004 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.01
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
7.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.01 | 1.46 | 1.06 | 0.93 | 0.79 | 0.09 | 0.5 | 0.14 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.03 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 86.714 Lei | 59.117 Lei | 156.600 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.06
Lichiditate imediată
1.06
Pondere active imobilizate
46.62%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.06 | 0.99 | 8.6 | 6.97 | 2.83 | 1.07 | 1.03 | 0.99 |
| Lichiditate imediată | 1.06 | 0.99 | 8.6 | 6.97 | 2.83 | 1.07 | 1.03 | 0.99 |
| Pondere active imobilizate | 46.62% | 63.48% | 17.7% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 53.38% | 36.52% | 82.3% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro