Companie
Detalii identificare
Nume firmăCORNIMEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 1569528 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/14011/1991
EUIDROONRC.J40/14011/1991
Data înființării09.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
Adresastr. Sf. Gheorghe nr. 19, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
0
Profit (Lei)
-13.520
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -13.520 | -1.127 | 93 | 11.448 | 8.486 | 20.184 | 1 |
| 2024 | 62.400 | 20.464 | 1.705 | 324 | 19.931 | 15.049 | 34.656 | 1 |
| 2023 | 32.178 | 12.635 | 1.053 | 11.883 | 0 | 26.075 | 14.192 | 1 |
| 2022 | 105.881 | 1.128 | 94 | 14.422 | 0 | 45.850 | 31.428 | 3 |
| 2021 | 153.259 | 47.261 | 3.938 | 17.309 | 0 | 94.476 | 77.167 | 0 |
| 2020 | 86.845 | 0 | 0 | 6.738 | 0 | 84.644 | 77.906 | 3 |
| 2019 | 355.587 | 160.177 | 13.348 | 63.977 | 3.546 | 279.473 | 219.042 | 3 |
| 2018 | 173.612 | 8.289 | 691 | 48.112 | 8.046 | 98.931 | 58.865 | 3 |
| 2017 | 235.097 | 95.079 | 7.923 | 13.745 | 13.011 | 127.549 | 126.815 | 3 |
| 2016 | 167.989 | 78.916 | 6.576 | 33.846 | 20.034 | 93.028 | 79.216 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
n/a
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-66.98%
Lichiditate curentă
91.25
Viteza rotație active
0
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-66.98%
Profit net per salariat
-13.520 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0% | 32.79% | 39.27% | 1.07% | 30.84% | 0% | 45.05% | 4.77% | 40.44% | 46.98% |
| Marjă profit brut | 0% | 37.08% | 54.5% | 2.13% | 31.84% | 0% | 46.07% | 5.79% | 41.46% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -66.98% | 59.05% | 89.03% | 3.59% | 61.25% | 0% | 73.13% | 14.08% | 74.97% | 99.62% |
| Profit net per salariat | -13.520 Lei | 20.464 Lei | 12.635 Lei | 376 Lei | n/a | 0 Lei | 53.392 Lei | 2.763 Lei | 31.693 Lei | 26.305 Lei |
Viteza rotație active
0
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0 | 1.78 | 1.23 | 2.31 | 1.62 | 1.03 | 1.26 | 1.62 | 1.67 | 1.49 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 70.07 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 | 11.65 zile | 225.05 zile | 102.59 zile | 70.87 zile | 125.09 zile | 49.93 zile | 0 zile | 80.14 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 0 Lei | 62.400 Lei | 32.178 Lei | 35.294 Lei | n/a | 28.948 Lei | 118.529 Lei | 57.871 Lei | 78.366 Lei | 55.996 Lei |
Lichiditate curentă
91.25
Lichiditate imediată
91.25
Pondere active imobilizate
57.43%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 91.25 | 46.45 | 2.19 | 3.18 | 5.46 | 12.56 | 4.37 | 2.06 | 9.28 | 2.75 |
| Lichiditate imediată | 91.25 | 46.45 | 2.19 | 3.18 | 5.46 | 12.56 | 4.37 | 2.06 | 9.04 | 2.75 |
| Pondere active imobilizate | 57.43% | 56.98% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.25% | 7.52% | 9.26% | 17.72% |
| Pondere active circulante | 42.57% | 43.02% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.75% | 92.48% | 90.74% | 82.28% |
©Firme.ro