Companie
Detalii identificare
Nume firmăCRES TRAINING SRL
Cod unic de înregistrare RO 15699250 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2003001676087
EUIDROONRC.J2003001676087
Data înființării28.08.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaIancu Bacalu nr. 24-26, Loc. Iaşi | Municipiul Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
423.547
Profit (Lei)
136.664
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 423.547 | 136.664 | 11.389 | 2.212.534 | 1.672.404 | 896.208 | 357.008 | 1 |
| 2024 | 290.490 | 137.827 | 11.486 | 1.067.225 | 429.158 | 945.325 | 307.281 | 1 |
| 2023 | 282.223 | 165.565 | 13.797 | 678.550 | 47.703 | 1.017.344 | 386.497 | 1 |
| 2022 | 223.683 | 170.576 | 14.215 | 689.550 | 3.227 | 1.026.353 | 340.030 | 1 |
| 2021 | 188.404 | 107.627 | 8.969 | 420.867 | 0 | 909.340 | 488.491 | 1 |
| 2020 | 260.495 | 111.410 | 9.284 | 432.848 | 25.049 | 788.663 | 380.864 | 1 |
| 2019 | 396.349 | 213.558 | 17.797 | 111.182 | 85.165 | 675.608 | 649.616 | 3 |
| 2018 | 476.994 | 74.842 | 6.237 | 203.758 | 1.359.688 | 106.745 | 991.414 | 5 |
| 2017 | 439.058 | 10.069 | 839 | 303.256 | 1.438.537 | 43.139 | 916.571 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.28%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.28%
Profit net per salariat
136.664 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.27% | 47.45% | 58.66% | 76.26% | 57.13% | 42.77% | 53.88% | 15.69% | 2.29% |
| Marjă profit brut | 37.01% | 56.27% | 68.45% | 77.24% | 58.08% | 0% | 56.57% | 16.69% | 6.42% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 38.28% | 44.85% | 42.84% | 50.16% | 22.03% | 29.25% | 32.87% | 7.55% | 1.1% |
| Profit net per salariat | 136.664 Lei | 137.827 Lei | 165.565 Lei | 170.576 Lei | 107.627 Lei | 111.410 Lei | 71.186 Lei | 14.968 Lei | 2.517 Lei |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
18.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 0.21 | 0.26 | 0.22 | 0.21 | 0.32 | 0.52 | 0.33 | 0.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 29.55 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 70.16 | 61.72 |
| Durata medie încasare creanțe | 18.75 zile | 135.64 zile | 91.06 zile | 257.21 zile | 51.72 zile | 0 zile | 2.46 zile | 71.47 zile | 8.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 423.547 Lei | 290.490 Lei | 282.223 Lei | 223.683 Lei | 188.404 Lei | 260.495 Lei | 132.116 Lei | 95.399 Lei | 109.765 Lei |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.41
Pondere active imobilizate
65.11%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.89 | 1.5 | 1.49 | 2.16 | 1.82 | 6.08 | 0.52 | 0.14 |
| Lichiditate imediată | 0.41 | 0.88 | 1.5 | 1.49 | 2.16 | 1.82 | 6.08 | 0.49 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 65.11% | 31.22% | 4.48% | 0.31% | 0% | 3.08% | 11.19% | 92.72% | 97.09% |
| Pondere active circulante | 34.89% | 68.78% | 95.52% | 99.69% | 100% | 96.92% | 88.81% | 7.28% | 2.91% |
©Firme.ro