Companie
Detalii identificare
Nume firmăAZIENDA AGRICOLA GARDA SRL
Cod unic de înregistrare RO 15745853 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ02/1145/2003
EUIDROONRC.J02/1145/2003
Data înființării17.09.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaŞtefan Cicio Pop nr. 36, Horia, Arad
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.322.916
Profit (Lei)
354.564
Număr angajați
1
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.322.916 | 354.564 | 29.547 | 2.425.138 | 2.247.563 | 1.193.875 | 1.016.300 | 1 |
| 2023 | 623.638 | 114.581 | 9.548 | 3.374.591 | 2.394.084 | 2.542.242 | 1.561.735 | 1 |
| 2022 | 2.272.838 | 1.186.378 | 98.865 | 3.937.218 | 2.257.005 | 3.058.782 | 1.378.569 | 1 |
| 2021 | 1.306.366 | 517.352 | 43.113 | 3.876.483 | 2.376.034 | 2.232.646 | 732.197 | 1 |
| 2020 | 329.355 | 6.039 | 503 | 4.086.183 | 2.466.385 | 1.836.495 | 216.697 | 1 |
| 2019 | 802.438 | 57.295 | 4.775 | 4.174.123 | 2.665.879 | 1.718.903 | 210.659 | 1 |
| 2018 | 649.995 | 183.663 | 15.305 | 4.486.374 | 2.867.092 | 1.772.646 | 153.364 | 1 |
| 2017 | 558.214 | 62.314 | 5.193 | 4.217.283 | 2.663.827 | 1.525.018 | -28.438 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.89%
Lichiditate curentă
0.49
Viteza rotație active
0.67
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34.89%
Profit net per salariat
354.564 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.26% | 18.37% | 52.2% | 39.6% | 1.83% | 7.14% | 28.26% | 11.16% |
| Marjă profit brut | 17.59% | 18.89% | 53.21% | 40.64% | 2.84% | 8.28% | 29.39% | 13.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 34.89% | 7.34% | 86.06% | 70.66% | 2.79% | 27.2% | 100% | -219.12% |
| Profit net per salariat | 354.564 Lei | 114.581 Lei | 1.186.378 Lei | 517.352 Lei | 6.039 Lei | 57.295 Lei | 183.663 Lei | 62.314 Lei |
Viteza rotație active
0.67
Viteza rotație stocuri
3.34
Durata medie încasare creanțe
15.54 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.67 | 0.13 | 0.43 | 0.28 | 0.08 | 0.18 | 0.14 | 0.13 |
| Viteza rotație stocuri | 3.34 | 0.53 | 3.64 | 1.94 | 0.58 | 1.86 | 0.91 | 0.82 |
| Durata medie încasare creanțe | 15.54 zile | 464.16 zile | 122.82 zile | 302.84 zile | 625.8 zile | 204.76 zile | 434.51 zile | 272.86 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 2.322.916 Lei | 623.638 Lei | 2.272.838 Lei | 1.306.366 Lei | 329.355 Lei | 802.438 Lei | 649.995 Lei | 558.214 Lei |
Lichiditate curentă
0.49
Lichiditate imediată
0.21
Pondere active imobilizate
65.31%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.49 | 0.75 | 0.78 | 0.58 | 0.45 | 0.41 | 0.4 | 0.36 |
| Lichiditate imediată | 0.21 | 0.41 | 0.62 | 0.4 | 0.31 | 0.31 | 0.24 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 65.31% | 48.5% | 42.46% | 51.56% | 57.32% | 60.8% | 61.79% | 63.59% |
| Pondere active circulante | 34.69% | 51.5% | 57.54% | 48.44% | 42.68% | 39.2% | 38.21% | 36.41% |
©Firme.ro