Companie
Detalii identificare
Nume firmăGAMMA DENT SRL
Cod unic de înregistrare15775293 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/12758/2003
EUIDROONRC.J40/12758/2003
Data înființării30.09.2003 - 22 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8623
Această clasă include:
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta stomatologica
Informații de contact
AdresaAndrei Mureşanu nr. 29, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
354.510
Profit (Lei)
95.739
Număr angajați
2
Vechime
22 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 354.510 | 95.739 | 7.978 | 14.889 | 13.462 | 102.615 | 101.188 | 2 |
| 2024 | 477.325 | 180.531 | 15.044 | 9.084 | 8.779 | 186.285 | 185.980 | 3 |
| 2023 | 443.058 | 217.736 | 18.145 | 26.449 | 12.954 | 236.680 | 223.185 | 3 |
| 2022 | 362.464 | 144.956 | 12.080 | 4.130 | 9.458 | 145.077 | 150.405 | 3 |
| 2021 | 322.567 | 112.007 | 9.334 | 5.742 | 33.382 | 478.442 | 506.082 | 3 |
| 2020 | 246.070 | 23.964 | 1.997 | 13.076 | 61.364 | 345.787 | 394.075 | 4 |
| 2019 | 392.287 | 173.209 | 14.434 | 15.447 | 83.532 | 302.025 | 370.110 | 4 |
| 2018 | 282.551 | 55.958 | 4.663 | 9.509 | 110.862 | 95.548 | 196.901 | 4 |
| 2017 | 263.928 | 135.494 | 11.291 | 6.522 | 20.487 | 126.978 | 140.943 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.61%
Lichiditate curentă
6.89
Viteza rotație active
3.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94.61%
Profit net per salariat
47.870 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.01% | 37.82% | 49.14% | 39.99% | 34.72% | 9.74% | 44.15% | 19.8% | 51.34% |
| Marjă profit brut | 29.83% | 40.76% | 50.12% | 40.97% | 34.79% | 10.76% | 45.15% | 20.8% | 52.34% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 94.61% | 97.07% | 97.56% | 96.38% | 22.13% | 6.08% | 46.8% | 28.42% | 96.13% |
| Profit net per salariat | 47.870 Lei | 60.177 Lei | 72.579 Lei | 48.319 Lei | 37.336 Lei | 5.991 Lei | 43.302 Lei | 13.990 Lei | 45.165 Lei |
Viteza rotație active
3.05
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
104.39 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.05 | 2.45 | 1.77 | 2.35 | 0.63 | 0.6 | 1.02 | 1.37 | 1.79 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 104.39 zile | 136.32 zile | 187.34 zile | 94.2 zile | 0 zile | 0 zile | 15.14 zile | 18.91 zile | 17.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 177.255 Lei | 159.108 Lei | 147.686 Lei | 120.821 Lei | 107.522 Lei | 61.518 Lei | 98.072 Lei | 70.638 Lei | 87.976 Lei |
Lichiditate curentă
6.89
Lichiditate imediată
6.89
Pondere active imobilizate
11.6%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.89 | 20.51 | 8.95 | 35.13 | 83.32 | 26.44 | 19.55 | 10.05 | 19.47 |
| Lichiditate imediată | 6.89 | 20.51 | 8.95 | 35.13 | 83.32 | 26.44 | 19.55 | 10.05 | 19.47 |
| Pondere active imobilizate | 11.6% | 4.5% | 5.19% | 6.12% | 6.52% | 15.07% | 21.67% | 53.71% | 13.89% |
| Pondere active circulante | 88.4% | 95.5% | 94.81% | 93.88% | 93.48% | 84.93% | 78.33% | 46.29% | 86.11% |
©Firme.ro